Волкер і Турчинов обговорили закон про реінтеграцію Донбасу

Також вони обговорили необхідність захисту прав українців на Донбасі

Twitter Kurt Volker

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов і спецпредставник США по Україні Курт Волкер у ході офіційної зустрічі обговорили закон про реінтеграцію Донбасу. Про це Волкер написав на своїй сторінці у Twitter.

"На зустрічі з секретарем РНБО Олександром Турчиновим обговорили законопроект про реінтеграцію та необхідність захисту прав і добробуту громадян України, котрі проживають на Донбасі, а також необхідність мирного вирішення конфлікту", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 23 січня Курт Волкер прибув до України, проте його візит на схід країни опинився під загрозою через погодні умови. Однак Волкер зустрівся з президентом України Петром Порошенком, начальником Генштабу України Віктором Муженком і міністром з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишом. Сторони обговорили поточну ситуацію на Донбасі.

26 січня в Дубаї Волкер планує зустрітися з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Під час переговорів сторони обговорять стан конфлікту на сході України, перспективи введення і можливий формат миротворчої місії.

Новини за темою: Порошенко і Волкер обговорили введення миротворців ООН на Донбас

Нагадаємо, Верховна Рада 18 січня ухвалила закон № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". Документ відносить до окупованих територій особливі райони Донецької та Луганської областей, на яких діє окупаційна адміністрація РФ. Датою початку окупації з посиланням на інший закон визначили 20 лютого 2014 року. На Росію як державу-агресора покладено відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Україна вважає всі документи, видані на окупованих територіях, нічого не вартими, крім довідок про народження і смерть.

Україна вживає дипломатичних заходів для забезпечення державного суверенітету. Водночас для опору агресії з боку РФ створюється Об'єднаний оперативний штаб. Повноваження його керівника затвердить головнокомандувач ЗСУ за поданням міністра оборони. Розробити документ уповноважений Генштаб ЗСУ. В документі прописано права залучених до протидії агресії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів