banner banner banner banner banner

Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ щодо України: Повний текст

Брюссель, 17 березня 2014 року

Рада ЄС. Архівне фото Новости Евросоюза
Брюссель, 17 березня 2014 року
Рада міністрів ЄС схвалила такі висновки:
"1. Рада рішуче засуджує проведення незаконного референдуму в Криму 16 березня щодо приєднання до Російської Федерації, який є безсумнівним порушенням Конституції України. ЄС не визнає незаконного "референдуму" та його результату. Також ЄС бере до відома проект рішення Венеціанської Комісії щодо цього "референдуму". Він пройшов за помітної присутності озброєних солдатів, в умовах залякування громадських активістів і журналістів, вимкнення українських телеканалів та перешкоджання здійсненню пасажирських перевезень в Крим та за його межі. Окрім того, у Криму були очевидні ознаки нарощування Росією своєї військової потужності, а також чітка відмова у доступі на півострів представників ООН і ОБСЄ та місій, що їх запросив уряд України. ЄС засуджує такі негативні тенденції, що безсумнівно порушують суверенітет і територіальну цілісність України.
2. ЄС нагадує про заяву голів держав чи урядів ЄС, схвалену 6 березня. У ній йдеться про те, що перемовини між Україною та Росією – зокрема, через багатосторонні механізми, – мають розпочатися у найближчі кілька днів та принести результати у найкоротший проміжок часу. У зв'язку із подіями минулого тижня та через відсутність будь-яких результатів, Рада ЄС вирішила запровадити додаткові заходи, зокрема обмеження на подорожі та замороження активів. Ці заходи стосуються осіб, які є відповідальними за дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України чи загрожують їм, включаючи дії щодо майбутнього статусу будь-якої території, які суперечать Конституції України, а також щодо осіб та організацій, що пов'язані з ними.
3. Європейський Союз готовий сприяти діалогу між Україною та Росією. Ми закликаємо Росію вдатися до кроків з деескалації кризи, негайно зменшити свої сили до докризової кількості та відвести їх до гарнізонів у відповідності до міжнародних зобов'язань. Також ми спонукаємо Росію розпочати прямі дискусії з урядом України та скористатися відповідними міжнародними механізмами для пошуку мирного і узгодженого розв'язання кризи – у повній відповідності до своїх дво- та багатосторонніх зобов'язань щодо шанування суверенітету і територіальної цілісності України. У зв'язку із цим, ЄС висловлює жаль з приводу того, що Раді Безпеки ООН, через вето Російської Федерації, не вдалося ухвалити резолюцію.
4. Ще є час, аби повернути події назад. Існують можливості для уникнення подальшого негативного сценарію. Євросоюз готовий до конструктивного діалогу з усіма сторонами. ЄС залишається відданим меті розвитку відносин з Росією, що ґрунтуються на обопільному інтересі та шануванні міжнародного права. Рада висловлює жаль з приводу того, що дії Росії суперечать цим цілям. Вона закликає Російську Федерацію не робити кроків у напрямі анексії Криму, порушуючи міжнародне право.
Будь-які подальші кроки Російської Федерації з дестабілізації ситуації в Україні призведуть до додаткових і далекосяжних наслідків у широкому діапазоні економічних сфер між ЄС та її країнами-членами з одного боку та Росією з іншого боку. Євросоюз закликає Росію повернутися до розвитку стратегічного партнерства з ЄС замість того, аби дипломатично і економічно ізолювати себе.
5. Рада ЄС вважає, що існує термінова потреба в міжнародній присутності на місцях, по всій території України, зокрема в Криму. Рада підтримує швидке направлення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до України.
6. Рада ЄС вітає пропозицію Європейської Комісії щодо тимчасового усунення митних зборів на український експорт до ЄС та з нетерпінням очікує швидкого схвалення цієї пропозиції. Вона також з нетерпінням чекає на підписання політичних положень Угоди про асоціацію, що відбудеться 21 березня в Брюсселі, та підтверджує своє рішення рухатися до підписання та завершення всіх процедур щодо решти частин Угоди, які, разом з політичними положеннями, являють собою єдиний інструмент. Ці кроки підтвердять вільне та суверенне рішення України досягти своєї політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом.
7. Європейський Союз готовий підтримувати Україну та рішуче налаштований надати потужну фінансову підтримку для її економічної та фінансової стабілізації, відповідно до пакету допомоги України, що його представила Європейська Комісія. Ми рішуче налаштовані швидко його реалізувати. Рада ЄС спонукає Європейський інвестиційний банк продовжити свої операції в Україні. Підтримка МВФ буде вкрай важливою для уможливлення допомоги від Європейського Союзу, адже сьогодні безпосереднім пріоритетом є відновлення макроекономічної стабільності через здорову фіскальну і монетарну політику та політику обмінного курсу. Водночас ми ще раз наголошуємо на своєму заклику до уряду України негайно розпочати амбітний комплекс структурних реформ, зокрема для боротьби проти корупції та підвищення прозорості фіскальних видатків.
8. ЄС також підтвердив свою готовність продовжувати допомагати Україні в забезпеченні її енергопостачання через подальшу диверсифікацію, зростання енергоефективності та ефективні сполучення з Європейським Союзом.
9. Європейський Союз вітає зважену відповідь, що її наразі демонструє Україна. ЄС знову закликає українську владу здійснювати інклюзивний процес, продовжувати зусилля для забезпечення вільних та чесних виборів і просувати конституційну реформу. Всі порушення прав людини та насильницькі дії мають бути належним чином розслідувані; слід також прискорити заходи щодо боротьби з безкарністю. У цьому контексті ЄС з нетерпінням очікує якнайшвидшого створення Міжнародної дорадчої панелі Ради Європи. ЄС також закликає українську владу продовжити шукати порозуміння з усіма регіонами України та з усіма групами населення і забезпечити повний захист прав осіб, що належать до національних меншин, спираючись на експертну підтримку Ради Європи та ОБСЄ. Вона також підтримує рішення Ради Європи, що попросила Дорадчий комітет з Рамкової конвенції про захист національних меншин провести огляд ситуації національних меншин в Україні.
10. Рада ЄС підтверджує рішучу налаштованість ЄС посилити міжлюдські контакти між громадянами Європейського Союзу та Україною, зокрема через процес візової лібералізації, відповідно до погоджених умов у рамках Плану дій з візової лібералізації".
Джерело: 112.ua
Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>