Віктор Медведчук: Єдині ліки від розпаду України ― це федеративний устрій

Політик уточнив, що зміни в Конституцію України спочатку має ухвалити Верховна Рада ― 300 голосами, а потім вони виносяться на всеукраїнський референдум

Лідер Громадського руху "Український вибір ― Право народу" Віктор Медведчук вважає, що федеративний устрій України ― це єдині ліки від розпаду країни.

"Я займався науковими дослідженнями з питань федеративного устрою в 90-х роках. Михайло Драгоманов, Михайло Грушевський, Іван Франко вважали, що оптимальний устрій для України - саме федеративний. А в 90-ті роки минулого століття про це говорив В'ячеслав Чорновіл... тобто люди, які думали про майбутнє незалежної держави Україна, вважали перспективним для неї саме федеративний устрій. На підставі цих робіт видатних людей у 1990-х роках був зроблений висновок, що федеративний устрій ― це єдині ліки для України від розпаду", ― сказав Віктор Медведчук в інтерв'ю виданню "Кореспондент".

Він підкреслив, що Україна складається з територій, що входили раніше до складу різних держав і державних об'єднань, і для них характерні різна ментальність, філософія та спосіб життя. На думку політика, ці території можна об'єднати тільки в рамках федеративного устрою і тим самим зберегти єдність країни.

"Тобто у вірі, сприйнятті історії ми можемо бути різними. А об'єднувати нас має розуміння того, що ми єдина країна і спільно боремося за розвинену економіку, конкурентоспроможність країни та зростання добробуту кожного громадянина. Для нас це вихід ― так підказує світовий досвід, досвід федеративних держав. У нас деякі люди навіть не розуміють, що нічого спільного між федералізмом і сепаратизмом немає, навпаки, федералізація ― це протиотрута від сепаратизму. Причому в умовах сьогоднішньої України — єдина", ― впевнений лідер "Українського вибору ― Право народу".

Він також підкреслив, що є послідовним прихильником ідеї федералізації України: "Я виступав за федеративний устрій і в 1997 році, коли перший раз прийшов у парламент, і коли створював першу парламентську більшість у Верховній Раді в 2000-му (так звана оксамитова революція). Виступав тоді, коли був автором конституційної реформи, прийнятої в 2004 році (вона вступила в дію в 2006-му)".

Також політик уточнив, що зміни в Конституцію України спочатку має ухвалити Верховна Рада ― 300 голосами, а потім вони виносяться на всеукраїнський референдум. При цьому, за його словами, рівень підтримки федеративного устрою серед українців зараз 14-18%. "Звичайно, з таким рівнем підтримки говорити про таке перетворення непросто. Це результат усе тієї ж "антипропаганди" щодо федералізації ― при Ющенку з неї зробили опудало. На жаль, цей процес триває і зараз. Але якщо ми хочемо зберегти єдність країни, то рано чи пізно прийдемо до цього. Іншого шляху немає. І нам це підказують і в Європі, і представники США", ― підсумував Віктор Медведчук.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів