Військова прокуратура завершила розслідування справи про "податкові майданчики" Клименка

Державі було завдано збитків у понад 104 млрд грн

Олександр Клименко forbes.ua

Головна військова прокуратура завершила досудове розслідування у провадженні "податкових майданчиків" екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Про це 20 березня повідомляє прес-центр Генпрокуратури.

"Колишні керівники окремих регіональних та територіальних податкових органів у структурі Державної податкової адміністрації України, окремі їхні заступники підозрюються в участі в організованій Віктором Януковичем злочинній організації, вчиненні у її складі у співучасті з головою ДПС України (у подальшому міністра доходів і зборів України) Олександром Клименком, тяжкого злочину у сфері службової діяльності, що заподіяло тяжкі наслідки у вигляді матеріальної шкоди державі у великому розмірі, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, а також легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що незаконна схема з мінімізації податкових зобов'язань шляхом безпідставного декларування "програмними" підприємствами – "податковими ямами" податкових зобов'язань з податку на додану вартість спричинила збитки державі на загальну суму понад 104 млрд грн.

"У цьому провадженні притягнуто до кримінальної відповідальності 52 особи, зокрема 5 начальників Головних управлінь Міндоходів та 4 їхніх заступників, 18 начальників та виконувачів обов'язків начальників державних податкових інспекцій", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що двоє підозрюваних осіб перебувають під вартою із визначенням сум застав на загальну суму 60 млн грн, 24 підозрюваними особами внесено заставу на загальну суму понад 77 млн грн, у зв'язку з чим щодо них діє запобіжний захід у вигляді застави з покладенням обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КК України, 2 підозрюваним обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту.

До того ж виділено в окреме провадження матеріали розслідування щодо ще 24 підозрюваних, зокрема Клименка, оголошені у розшук, щодо них судом надано дозвіл на затримання з метою приводу для розгляду питання про обрання запобіжного заходу, ініційовано отримання дозволу на проведення спеціального розслідування.

Під час розслідування арештовано з метою забезпечення відшкодування збитків державі майно: 40 будинків, понад 100 квартир, понад 90 земельних ділянок, понад 130 нежитлових приміщень, понад 160 авто, 1000 вагонів, корпоративні права номінальною вартістю близько 400 млн грн.

Також вилучено грошові кошти в сумі 4,4 млн доларів США, 9,8 млн грн, 7,2 тис. євро, 30 тис. рублів, арештовано грошові кошти на рахунках в сумі 5 млн доларів США.

Загалом у вказаному провадженні накладено арешт на майно на загальну суму 4 млрд 889 млн 360 тис. 275 грн, зокрема вилучено грошей і цінностей для забезпечення відшкодування збитків на суму 1 млрд 708 млн 505 тис. грн.

Проведено понад 3 тис. слідчих дій, зокрема: понад 900 обшуків, близько 600 тимчасових доступів до речей та документів, понад 700 оглядів вилученого майна та документів, понад 800 допитів свідків, призначено та проведено близько 20 судових експертиз.

Нагадаємо, 24 травня минулого року були затримані 23 колишніх посадових особи Міністерства доходів і зборів у рамках кримінального провадження про так звані "податкові майданчики". Тоді повідомлялося, що дії злочинної групи екс-мінстра Олександра Клименка завдали державі понад 96 мільярдів гривень збитків. Поліція провела сотні обшуків в різних регіонах України.

У червні Олександру Клименку повідомили про підозру у скоєнні кримінальних злочинів. Його підозрюють у тому, що він вивів з держбюджету 12 млрд дол. і купив на ці гроші бізнес та багато нерухомості по всій Україні. У листопаді правоохоронці відкрили нову справу проти екс-міністра - Клименка запідозрили у державній зраді.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів