Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов та його заступник, голова фракції "Партія "Відродження" в облраді Володимир Скоробагач закликають депутатів місцевих рад надати матеріальну допомогу мешканцям Балаклії. Цю ініціативу підтримала Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, повідомляє прес-служба політсили.

"Думаю, що цими днями повинні продемонструвати солідарність з тими, хто потребує допомоги. Минуло два тижні після трагедії на балаклійській землі, виконано величезну кількість робіт, але проблем залишається ще дуже багато. Тому будь-яка фінансова допомога, матеріальна підтримка буде дуже важливими для всіх жителів Балаклії та інших населених пунктів, які опинилися в зоні надзвичайної ситуації", – зазначив Сергій Чернов.

За словами Володимира Скоробагача, зараз у місті тривають відновлювальні роботи. В установах освіти вже поставили нові вікна і відновили навчальний процес. Всього на роботах задіяно понад 400 будівельників. Їхнє першочергове завдання – відремонтувати покрівлі багатоповерхівок.

"З різних джерел на відновлення зруйнованого житла буде виділено 132 млн грн із 300 млн грн необхідних. Народні депутати групи "Партія "Відродження" ініціювали звернення до Кабінету Міністрів, щоб виділити відсутні 200 млн грн з державного бюджету. Поки ж ми закликаємо до допомоги всіх наших колег депутатів, яким небайдужа ця ситуація", – повідомив Володимир Скоробагач.

За словами народного депутата групи "Партія "Відродження" Віктора Остапчука, в результаті вибухів на військовому арсеналі було пошкоджено 1,5 тис. будинків. 1450 мешканців приватного сектора звернулися за допомогою. Депутати продовжують передавати їм гуманітарну допомогу у вигляді будівельних матеріалів і продовольства. Наразі комплектується заявка на придбання квартир тим сім'ям, чиї будинки не підлягають відновленню, за рахунок коштів резервного фонду Державного бюджету України.

"Ми зустрічалися з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Найголовніше, що сьогодні треба забезпечити житлом сім'ї, які залишилися взагалі без житла. В місті є два недобудованих будинки, готовність яких 90%. Їх можна сьогодні добудувати і забезпечити житлом цих людей", – розповів Віктор Остапчук.

Нагадаємо, що пожежа на складі в Балаклії з подальшими вибухами боєприпасів розпочалася в ніч на 23 березня. Близько 36 тис. жителів міста і довколишніх сіл були евакуйовані. 26 березня було повністю завершено розмінування Балаклії та інших населених пунктів Харківської області.