Верховний суд скасував люстрацію екс-голови ВККС Самсіна

Також було скасовано рішення про його звільнення

www.vkksu.gov.ua

Касаційний адміністративний суд Верховного суду скасував звільнення колишнього голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря Самсіна з посади судді Верховного суду і визнав незаконним застосування до нього закону "Про очищення влади". Про це передають "Українські Новини".

"Люстрація може бути використана тільки для усунення або істотного зменшення загрози, яку представляє суб'єкт люстрації. До такого висновку дійшов Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши 18 вересня 2018 справу за позовом до Вищої ради правосуддя про визнання незаконною та скасування рішення", - сказано в ньому.

Таким чином, суд задовольнив позовні вимоги Самсіна і скасував рішення Вищої ради правосуддя від 25 квітня 2017 року про його звільнення за люстрацією.

Верховний суд вирішив, що люстрація може бути використана, якщо суб'єкт порушив права людини або блокував процес демократизації, скориставшись своїм службовим становищем. Тому Вища рада правосуддя порушила принцип пропорційності, так як звільнення Самсіна не виправдовує мету люстраційного процесу.

Також у рішенні нагадується, що Самсін мав намір самостійно відсторонитися від здійснення державної влади, надавши заяву про відставку 11 липня 2016 року

Суд визнав люстрацію Самсіна невиправданою в демократичному суспільстві. Рішення може бути оскаржено у Великій палаті Верховного Суду.

Як повідомлялося раніше, Ігор Самсін пішов у відставку з посади голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

У квітні 2017 року Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Верховного суду Ігоря Самсіна через порушення вимог щодо несумісності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів