Верховна Рада запровадила військове вітання "Слава Україні!"

Крім того, слово "товариш" замінили словами "пан (пані)" у статуті внутрішньої служби ЗСУ та стройовому статуті ЗСУ

З відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект № 9036, який передбачає запровадження військового вітання "Слава Україні!" та відповіді "Героям слава!". "За" проголосував 271 народний депутат.

Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів телеканал "112 Україна".

У стройовому статуті ЗСУ передбачили вітання “Слава Україні!” та відповідь "Героям слава!".

Крім того, у статуті внутрішньої служби Збройних сил України впорядкували ритуал підняття державного прапора України. Зауважимо, відповідно до чинного законодавства, при врученні бойового прапора особа вітає особовий склад з його отриманням, а військовослужбовці відповідають трикратним "Слава". Закон передбачає, що при врученні прапору особа вітає особовий склад словами "Слава Україні!", а військовослужбовці відповідає "Героям слава!".

При доопрацюванні до другого читання вирішили замінити слово "товариш" словами "пан (пані)" у статуті внутрішньої служби ЗСУ та стройовому статуті ЗСУ.

Новини за темою: Не лише "товариш", але і "пан": У чому суть змін до статутів ЗСУ і навіщо взагалі потрібні військові вітання

Також ввели зміни до закон про Нацполіцію, відповідно до яких під час перебування поліцейських у строю на вітання керівника або старшого за спеціальним званням "Слава Україні!" всі поліцейські, які перебувають у строю, відповідають "Героям слава!". Те саме відбувається при прощанні.

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації.

Нагадаємо, законопроект 3 вересня зареєстрував у парламенті президент України Петро Порошенко. Парламент підтримав документ за основу на початку вересня 283 голосами народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів