Верховна Рада ввела електронні квитки у міському транспорті

Йдеться про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду та електронного квитка

Пристрій для зчитування інформації з електронного квитка Вечірній Київ

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому закон №4121 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті" під час пленарного засідання 17 січня. За проголосували 265 народних депутатів. Онлайн-трансляцію засідання Верховної Ради можна переглянути за посиланням.

Документ передбачає введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду та електронного квитка.

У пояснювальній записці значиться, що існуюча система оплати та контролю проїзду в міському транспорті застаріла та має багато недоліків. Зокрема використання паперових квитків не дає можливості контролювати кількість пасажирів, а разом з тим - і обіг готівки.

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду дозволить оцінити реальний обіг коштів, а відповідно - оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення та можливості оновлення автопарку перевізника.

Закон пропонує, зокрема, визначити терміни введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду та електронний квиток, встановити обов’язкове забезпечення пільговиків електронними квитками.

У ході обговорення законопроекту перший заступник голови комітету ВР України з питань транспорту Ігор Васинюк зазначив, що комітет прийняв майже всі поправки, запропоновані комітету, законопроект при цьому врівноважений.

Нагадаємо, у першому читанні даний законопроект прийняли у листопаді минулого року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів