banner banner banner banner

Верховна Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу України

За проголосували 282 народних депутата

Украинское фото

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект № 2144 про внесення змін до Бюджетного кодексу України. За проголосували 282 народних депутата.

Онлайн-трансляцію пленарного засідання веде телеканал "112 Україна".

Народні депутати 275 голосами внесли до тексту законопроекту поправку № 209 представника "Слуги народу" Зіновія Андрійовича.

Таким чином встановили, що у 2020 році 13,44% акцизу з виробленого в Україні пального та 13,44% акцизу з імпортованого пального зараховується до бюджетів місцевого самоврядування автоматично:

  • у першому півріччі - пропорційно до реалізованого в ході роздрібної торгівлі пального на відповідній територій за друге півріччя 2019 року в загальному обсязі реалізованого пального в Україні за той самий період;
  • у другому півріччі - аналогічно, пропорційно до реалізованого пального, але за перше півріччя 2020 року.

За словами представника профільного комітету, у зв'язку із таким рішенням зміни до Бюджетного кодексу потребують збалансування, у зв'язку з чим комітет не проти неврахування низки поправок.

Співголова депутатської групи "За майбутнє" Тарас Батенко трактував те, що відбулося, таким чином: "Фактично зараз те, що ви ставите на підтвердження зараз, ... фактично ви вгроблюєте всю субвенцію місцевим органам влади на дороги".

Новини за темою: "Все для людей": Українцям пропонують новий Трудовий кодекс

Затвердили, що 30% рентної плати за користування надрами для видобування бурштину зараховуватимуть до місцевих бюджетів за місцем видобутку бурштину.

У статті про Державний дорожній фонд визначили як розподіляються кошти у разі перевищення закладених у бюджеті надходжень від акцизу на українське пальне і транспорт, імпортоване пальне і транспорт; ввізного мита на нафту, транспорт і шини; плати за проїзд платними дорогами; 50% штрафів за перевантаження фур; 50% штрафів за відмову водіїв зупинитися; порушення водіями вантажівок правил проїзду дорогами, вулицями чи залізничними переїздами.

У такому разі перевищення коштів (окрім коштів на виконання боргових зобов’язань на утримання доріг) розподіляються таким чином:

  • 60% - на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг державного значення, з них принаймні 5% - на будівництво і утримання штучних споруд;
  • 35% - на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг місцевого значення, з них так само принаймні 5% - на утримання штучних споруд;
  • 5% - на заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху.

При цьому подальший розподіл грошей на дороги місцевого значення здійснюється за таким принципом: 90% - для місцевих бюджетів, 10% - для Києва.

До доходів загального фонду Державного бюджету України віднесли у тому числі плату за сертифікацію оператора системи передачі електричної енергії, оператора газотранспортної системи.

Відповідно до законопроекту, річний звіт про виконання закону про держбюджет включає пояснювальну записку, у якій розпишуть відхилення звітних показників від планових за основними видами доходів, фінансування, видатків та кредитування держбюджету; нададуть інформацію щодо стану державного боргу і гарантованого державою боргу.

Новини за темою: Тарифи - вгору: Наскільки зросте ціна на електроенергію для населення

Зміни до Бюджетного кодексу передбачають утворення Боргового агентства, який буде здійснювати управління державним боргом та гарантованим державою боргом. Діяльність установи буде спрямовуватися та координуватися Кабміном через Міністра фінансів.

Так, Мінфін контролюватиме процес управління держборгом та гарантованим державою боргом. Зі свого боку, Рахункова палата принаймні один раз на три роки здійснюватиме державний аудит діяльності Боргового агентства.

Голова Боргового агентства матиме право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із здійсненням державних запозичень, правочинів з державним боргом, у тому числі щодо відмови від суверенного імунітету в можливих спорах щодо таких зобов’язань.

Встановлюється, що Мінфін щороку до 1 червня розробляє стратегію управління державним боргом на середньостроковий період.

Зазначимо, у сесійному залі документ представив нардеп від "Слуги народу", голова підкомітету з питань бюджетної політики комітету з питань бюджету Юрій Кузбит.

"У доопрацьованому законопроекті пропонується врегулювати питання, окреслені під час розгляду законопроекту у першому читанні, зокрема виключити зміни щодо зменшення обсягу Державного фонду регіонального розвитку та суперечливі положення щодо залишків коштів Спеціального фонду бюджету. Уточнити й деталізувати форми звітності щодо галузевих фондів у Спеціальному фонді державного бюджету та включити до складу річного звіту про виконання державного бюджету пояснювальну записку щодо відхилень фактичних показників від планових", - сказав Юрій Кузбит.

Він додав, що у доопрацьованому проекті змін до Бюджетного кодексу врегульовуються питання, передбачені в урядових законопроектах №2104 щодо запровадження агентської моделі управління боргом і №2242 щодо розподілу між бюджетами рентної плати за користування надрами для видобування бурштину.

Нагадаємо, парламент підтримав цей законопроект за основу 18 жовтня 264 голосами народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>