Верховна Рада постановила урочисто відзначити річницю проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР

"За" з другого разу проголосували 233 народних депутати

З відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила проект постанови № 8088 про проведення всеукраїнської естафети єднання з нагоди 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. "За" з другого разу проголосували 233 народних депутати (під час першого голосування - 217 депутатів).

Таким чином, парламент постановив 22 січня відзначити на державному рівні 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Президенту України рекомендували оголосити 2019-й роком Соборності України.

Кабмін протягом двох тижнів має утворити організаційний комітет із підготовки та проведення всеукраїнської естафети єднання; розробити та затвердити план заходів, профінансувати підготовку.

Відповідно до постанови, треба підготувати в усіх регіонах України всеукраїнську естафту єднання, яка має розпочатися 1 грудня 2018 року у Фастові Київської області, а завершитися - 22 січня 2019 року у Києві на Софійській площі за участі представників усіх областей України, а також Криму.

Також має бути добудовано вокзальний комплекс станції Фастів з організацією музею Соборності, за рахунок держбюджету.

Міносвіти має провести всеукраїнську наукову конференцію "Соборна Україна".

Зі свого боку державний комітет телебачення і радіомовлення має організувати передачі, присвячені пам’ятній події, а також створити документальний фільм, присвячений історії підписання Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Народні обранці рекомендували Нацбанку виготовити і ввести в обіг ювілейну монету "Соборна Україна", а "Укрпошті" - серію поштових марок "Соборна Україна".

Ця постанова набуває чинності з дня її ухвалення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів