Верховна Рада попередньо підтримала зміни до Конституції стосовно наміру вступити до ЄС і НАТО

Остаточно ухвалити це рішення депутати зможуть протягом наступної сесії, для цього треба принаймні 300 голосів

З відкритих джерел

Верховна Рада попередньо підтримала проект змін до Конституції щодо зовнішньополітичного курсу України, зокрема наміру вступити до Євросоюзу і НАТО. За проект постанови № 9037- П/1 проголосували 311 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"У лютому на наступній сесії ми приймемо зміни до Конституції остаточно. Що це таке? Це просто додаткова гарантія від реваншу проросійських, антинатівських і антиєвропейських сил", - сказав президент України Петро Порошенко, виступаючи перед депутатами.

Законопроект № 9037 передбачає зміни до преамбули Конституції, згідно з якими парламент підтверджує європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

У ст. 85 планують передбачити, що Верховна Рада повноважна не тільки визначати засади внутрішньої і зовнішньої політики, а й реалізовувати стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

"Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору", - планують прописати у ст. 102.

Кабмін хочуть зобов'язати забезпечувати реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Із перехідних положень виключається норма, що дозволяє іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати чинні військові бази на території України.

Новини за темою: США хочуть бачити Україну повноцінним членом НАТО

Зазначимо, Конституція України і Регламент Верховної Ради визначають порядок змін до Основного закону в Україні.

Зареєструвати відповідний законопроект може тільки президент чи 150 народних депутатів. Потім документ розглядають комітети Верховної Ради і рекомендують парламентарям, розглянути їм законодавчі ініціативи чи ні.

Якщо не йдеться про питання, для вирішення яких треба проводити референдум, при розгляді під куполом проект змін до Конституції має набрати щонайменше 226 голосів, щоб направити документ на розгляд Конституційного суду України.

КСУ має опублікувати висновок щодо того, чи не протирічить ініціатива ст. 157 і 158 Конституції: чи не обмежує законопроект права і свободи людини, чи не спрямовані зміни на ліквідацію незалежності чи територіальної цілісності, чи не відбуваються зміни в умовах воєнного або надзвичайного стану, чи не розглядав парламент такі самі зміни протягом року та чи не змінювала Рада поточного скликання ті самі норми.

У Конституції не зазначено, в які терміни Конституційний суд має опублікувати висновки.

Тільки після цього депутати можуть "попередньо підтримати" законопроект - для цього достатньо 226 голосів. І тільки під час наступної сесії народні обранці зможуть ухвалити документ в цілому як закон - але щонайменше 300 голосами.

Ухвалений за такою процедурою закон мають підписати спікер ВРУ та президент. У перехідних положеннях документа значиться, коли він набирає чинності, але це може статися не раніше публікації в офіційному виданні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів