Верховна Рада має намір встановити штрафи за булінг у школах

"За" з другого разу проголосували 235 народних депутатів

З відкритих джерел

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 8584 про протидію булінгу. "За" з другого разу проголосували 235 народних депутатів (спочатку - 202 нардепа).

Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів канал “112 Україна.

Проект передбачає визначити поняття “булінг”, як “моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення”.

В Адміністративному кодексі пропонують передбачити, що булінг тягне штраф від 340 до 850 грн (якщо булери молодше 16 років - штраф виплачуватимуть батьки).

Повторне порушення протягом року передбачає штраф від 1700 до 3400 грн.

Якщо педагог, керівник або засновник закладу освіти замовчували випадки булінгу - штраф від 850 до 1700 грн.

Також передбачаються зміни до закону “Про освіту” - щодо визначення поняття “булінг” та прав і обов’язків учасників навчального процесу. Пропонується зобов’язати керівника закладу освіти оприлюднювати заходи протидії булінгу, а засновника - контролювати їх виконання; батьків і дітей, зі свого боку - повідомляти про відомі їм випадки булінгу.

Новини за темою: Штраф у 340 гривень за знущання в школах – це теж знущання

У Головному науково-експертному управлінні висловили ряд зауважень до законопроекту.

Підкреслили, що булінг - це складне явище, яке охоплює не тільки і не стільки насильство з метою підпорядкувати особу своїм інтересам. І багато дій, які охоплює поняття “булінг”, вже регулюють Адміністративним та Кримінальним кодексами. І тут дуже важливо, що за кримінальні порушення як, наприклад, побої групою осіб, приниження людської гідності передбачено кримінальну відповідальність, до якої можна притягнути з 14 років (в той час як до адміністративної - лише з 16 років).

“Найскладніше зовні помітити соціальне знущання – систематичне приниження почуття гідності потерпілого через ігнорування, ізоляцію, уникання, виключення – все це знаходиться поза межами регулювання КУпАП або КК”, - йдеться у висновку головного науково-експертного управління.

Тому пропонують застосувати заходи для попередження порушень, а не покарання за них, а закон - повернути авторам на доопрацювання.

Новини за темою: Буллінг в Україні: Чому діти стають більш жорстокими

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів