Велика Британія зобов'язала підпорядковані території розкривати імена власників зареєстрованих активів

Зокрема, мова йде про офшорні юрисдикціії Британських Віргінських островів та Кайманових островах

З відкритих джерел

Велика Британія зобов'язала Кайманові острови та Британські Віргінські острови розкрити імена власників зареєстрованих там компаній до кінця 2020 року. Про це повідомляє Reuters.

Як заявив молодший міністр закордонних справ Алан Дункан, уряд збирається підтримати представлену двома депутатами парламенту поправку до закону про боротьбу з відмиванням грошей.

Новини за темою: ЄС має намір скоротити "чорний список офшорів" на 8 держав

Зокрема, він зазначив, що ряд британських територій має розвинений сектор фінансових послуг через низькі податки і відсутність прозорості власності підприємств. Досі вони відмовлялися розкривати дані про бізнесменів, які володіють активами в їх юрисдикції, проте подібна таємність, на думку ініціаторів нового британського законопроекту, сприяє відмиванню грошей, корупції та кримінальній діяльності, в тому числі і з боку Росії.

Саймон Каркленд, учасник компанії Christian Aid, назвав внесення поправки головною перемогою у кампанії по боротьбі з відмиванням грошей та ухиленням від сплати податків.

"Це новини, яких ми очікували. Це великий крок у боротьбі з ухиленням від податків і корупцією, що так дорого коштує країнам, що розвиваються," - заявив він.

Новини за темою: Google вивела в офшори 16 млрд євро, - Bloomberg

У свою чергу Британські Віргінські острови заявили, що політика прозорості, яку проводить Лондон, "глибоко помилкова" і "порушує конституційні права людей".

"Це не тільки порушення довіри, але і ставить під сумнів наші відносини з Великобританією і конституційні права людей Британської Колумбії", - заявив прем'єр-міністр островів Орландо Сміт.

Уточнюється також, що поправка не поширюється на Нормандські острови і Острів Мен, так як вони не мають зобов'язання підкорятися рішенням парламенту Великобританії.

Новини за темою: А може Україні стати сучасним європейським офшором?

Джерело: Reuters

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів