Ващиковський: У нас немає інформації про поширення націоналізму в Україні

Говорячи про можливе визначення ситуації на сході України, Ващиковський назвав його "конфліктом низької інтенсивності"

Вітольд Ващиковський Фото з відкритих джерел

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ не має права оприлюднювати інформацію, з якої сторони ведеться вогонь на Донбасі, проте за даними польської сторони, основні обстріл ведуть проросійські бойовики. Про це повідомив міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський в інтерв'ю виданню "Коммерсантъ".

Говорячи про можливе визначення ситуації на сході України, Ващиковський назвав його "конфліктом низької інтенсивності".

Новини за темою: МЗС викликало посла Польщі через висловлюваня Ващиковського про Бандеру

"За даними СММ ОБСЄ, там щодня продовжують гинути люди, стрілянина відновлюється по кілька разів на день... Іронія полягає в тому, що моніторингова місія не має права вказувати, з якого боку стріляли. Але, за нашими даними, основні обстріл ведуться з боку сепаратистів, підтримуваних Росією", – підкреслив він.

Глава польського зовнішньополітичного відомства переконаний, що ідея відправити на Донбас миротворців ООН гарна, проте Росія з нею не згодна і продовжує підтримувати сепаратистів на сході України озброєнням, амуніцією і військовою силою.

Новини за темою: Трамп у ході візиту до Польщі обговорить російську агресію на Донбасі, - Ващиковський

"Немає такого поняття "криза в Україні". Є російсько-український конфлікт, викликаний Росією. І ми будемо прагнути внести свою лепту в його дозвіл", – підкреслив Ващиковський.

На твердження журналіста про "посилення націоналістських тенденцій" на Західній Україні глава польського МЗС заперечив:

"Я не погоджуся. Один з моїх заступників кілька днів тому був у Львові. І у нас немає інформації про зростаючий націоналізм на Україні. Звичайно, конфлікт підігріває антиросійські настрої на всій території України. Але зростання націоналізму, в тому числі антипольського, ми не бачимо", – зазначив він.

Раніше, в інтерв'ю тижневику wSieci глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський закликав Київ залагодити всі історичні розбіжності з Варшавою до вступу України в Європейський союз.

МЗС України 5 липня заявив послу Польщі в Києві Яну Пекло про розчарування у зв'язку з висловлюваннями Ващиковського.

9 квітня 2015 року Верховна Рада України визнала членів УПА борцями за незалежність України. У Польщі УПА звинувачують у злочинах проти поляків в роки Другої світової війни.

Нагадаємо, 22 липня 2016 р. Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом польського народу з боку українських націоналістів і проголосив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду. Президент України Петро rel="nofollow">Порошенко висловив жаль у зв'язку з прийняттям даного рішення.

У відповідь Верховна Рада закликала парламент Польщі не політизувати Волинську трагедію.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів