Фото з відкритих джерел

Комітет Європарламенту з громадянських свобод юстиції та внутрішніх справ збереться на засідання о 12:30 за місцевим часом для розгляду питання безвізу України з ЄС. Про це в ефірі "112 Україна" повідомив журналіст Григорій Жигалов.

"За настроями ми бачимо, що щодо питання безвізових поїздок для громадян України в ЄС на цьому комітеті сьогодні проблем не буде. За нашими прогнозами, проект законодавчої резолюції, яка включила Україну в список країн з безвізовим режимом, повинна підтримати велика частина членів комітету", - зазначив журналіст.

Також кореспондент зазначив:
"Очевидно, будуть голоси "проти" від ультралівих і ультраправих, але навряд чи кількості супротивників безвізу вистачить, щоб заблокувати рішення. У ЄС практично щодо всіх нюансів безвізу з Україною є згода".

Відомо, 5 квітня за безвіз повинен голосувати Європарламент. 11 травня має затвердити Рада ЄС. Тоді, приблизно 11 червня, громадянам України для коротких поїздок віза буде не потрібна.

Нагадаємо, 28 лютого Європарламент і Рада ЄС погодили безвізовий режим для українців. Посли при ЄС 2 березня 2017 р. від імені Ради підтвердили неформальну угоду про лібералізацію візового режиму для українців.

Тепер домовленість повинен підтвердити профільний комітет Європарламенту 9 березня, слідом за ним – ЄП на пленарній сесії, яка відбудеться орієнтовно 3-4 квітня. Остаточне затвердження безвізового режиму для громадян України має відбутися на засіданні Ради ЄС із закордонних справ 11 травня.