В Єврокомісії висловили побоювання щодо надійності транзиту газу з РФ до Європи

Відзначають, що низький і нестабільний тиск газу під час постачання з РФ до України для транзиту до ЄС – явище не нове, але в умовах низьких температур це викликає проблеми

Фото з відкритих джерел

Ситуація між "Газпромом" і "Нафтогазом" викликає стурбованість щодо надійності поставок газу з Росії до Європи. Про це йдеться в заяві ЄК, передає "Інтерфакс".

Єврокомісія закликала сторони знайти шляхи взаємодії у відповідності з рішенням Стокгольмського арбітражу.

"Комісію було проінформовано владою України щодо її стурбованістю щодо можливої надзвичайної ситуації в українській газотранспортній системі (ГТС). Ця проблема, згідно з доступною на цей момент для комісії інформацією, спирається на три елементи", - цитують заяву Єврокомісії.

Відзначають, що низький і нестабільний тиск газу під час постачання в Україну для транзиту до ЄС - це не нове явище, але проблематичне у зв'язку з холодами.

"Відсутність прямих поставок з "Газпрому" до "Нафтогазу": здається, що "Нафтогазу" і "Газпрому" не вдалося домовитися про умови імпорту природного газу, незважаючи на рішення Стокгольмського арбітражу, яке призвело до відмови від поставок газу навіть для передплачених "Нафтогазом" обсягів", - додали у заяві.

Крім того, "зростання реверсних потоків з ЄС в найкоротші терміни є проблематичним наразі через напружену ситуацію на спотових ринках (низькі температури в усьому ЄС) і складнощів у технічному перерозподілі потоків у рамках ГТС".

"Наразі Єврокомісія продовжує прояснювати факти з ENTSOG. Однак думка Єврокомісії, що ця ситуація збільшує побоювання не тільки щодо безпосередньо поставок газу в Україну, але, можливо, і щодо транзиту газу до Євросоюзу. Таким чином, Єврокомісія закликає всі сторони, яких це стосується, компанії, відповідні міністерства України та Росії, знайти негайне рішення у відповідності з рішенням Стокгольмського арбітражу", - йдеться в заяві.

Відзначають, що Єврокомісія готова регулювати тристоронній процес, який підтвердив свою ефективність у ситуаціях розбіжностей. У зв'язку з цим віце-президент ЄК Марош Шефчович зателефонує міністрам енергетики Росії та України, щоб оцінити ситуацію і домовитися про наступні кроки.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому", згідно з яким "Газпром" має компенсувати 4,63 млрд дол. за недопоставку газу для транзиту. "Газпром" з таким рішенням не погодився.

1 березня "Газпром" повідомив про отримання передоплати "Нафтогазу" для відновлення постачання газу, а ще про те, що гроші повернув, заявивши, що немає узгодженої додаткової угоди до чинного контракту. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" постачати газ порушенням і невиконанням рішення арбітражу.

Наступного дня "Нафтогаз" закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси, щоб заощадити газ. А Міненерго перевело генерувальні компанії з газу на мазут, призупинило роботу дитсадків, шкіл і вишів, а також рекомендувало переглянути план дій виробничих об'єктів для економії газових ресурсів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів