З відкритих джерел

Європейський Союз зможе сформувати свою позицію щодо рішення РНБО про заборону переміщення вантажів через лінію розмежування лише після того, як Київ надасть відповідну інформацію. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

"В найближчі години, я думаю, ми отримаємо інформацію від української влади, що дозволить нашому політичному керівництву в Брюсселі сформувати свою позицію щодо цього рішення", - заявив Хьюг Мінгареллі.

Він також зазначив, що представництво ЄС вже попросило українську владу надати додаткову інформацію, що стосується даного рішення, і сьогодні вона повинна бути передана представництву.

Також Хьюг Мінгареллі нагадав, що ЄС засуджував самовільне блокаду перевезення вантажів через лінію розмежування. За словами дипломата, Україна повинна впроваджувати інклюзивний підхід, який повинен полегшити ситуацію для населення на Донбасі. І тому, рішення РНБО викликало здивування серед дипломатичного корпусу ЄС в Україні. "Вчорашнє рішення в цьому напрямку не йде", - зазначив глава представництва ЄС в Україні.

Разом з тим, Мінгареллі зазначив, що Україна все ж повинна реагувати на захоплення бойовиками розташованих на Донбасі підприємств.

Нагадаємо, 15 березня РНБО заборонила переміщати вантажі через лінію дотику на Донбасі. В якості винятку будуть пропускати лише гуманітарні вантажі.

РНБО доручила уряду невідкладно розробити та запровадити план заходів щодо забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексів України, проаналізувати негативний вплив на економіку і бюджет країни та вжити заходи щодо їх мінімізації.

МВС, Нацполіція, НГУ і СБУ повинні невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію дотику залізничними та автомобільними шляхами і створити умови для залучення громадського контролю по виконанню цього рішення. Нагадаємо, що президент пропонував для контролю за цим рішенням створити в тому числі добровольчі мобільні групи.

Також МВС, Нацполіції, Національній гвардії та СБУ було доручено вжити додаткових заходів щодо зміцнення громадської безпеки і протидії диверсійним і терористичним проявам, спробам порушення громадського порядку.