В Україні у 2021 році на загальнодержавному рівні відзначать 150-річчя з дня народження Лесі Українки

Депутати ухвалили відповідну постанову

Леся Українка З відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила постанову № 5675-д про урочисте відзначення 25 лютого 2021 року 150-річчя із дня народження видатної української письменниці та громадського діяча Лесі Українки. За проголосували 248 народних депутатів.

Враховуючи винятковий внесок цієї постаті у розвиток української культури, вирішили провести низку заходів: створити національний музей Лесі Українки, видати повне зібрання творів Лесі Українки у 16-ти томах; персональну енциклопедію; наукову біографію; словник мови творів Лесі Українки; репринтне видання з науковими коментарями прижиттєвих поетичних збірок ліро-епічних та драматичних поем; електронне видання основних періодичних видань, у яких друкувалися твори Лесі Українки; щорічні збірники наукових праць, матеріалів і документів "Леся Українка і сучасність" та "Леся Українка: доля, культура, епоха".

Нацбанку доручили виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 150-річчю з дня народження Лесі Українки, а "Укрпошті" - видати серію поштових марок з цього приводу.

У проектах бюджетів на 2019-2021 роки мають передбачити гроші за всі ці заходи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні буде екранізовано біографію Лесі Українки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів