В Україні набув чинності закон про "єдине вікно" на митниці

Учора документ опублікували в офіційному парламентському виданні "Голос України"

kiev.vgorode.ua

В Україні набув чинності закон № 2530-VIII про запровадження "єдиного вікна" на митниці.

Закон спрощує процедури при митному оформленні товарів. Він зобов'язує держоргани, які видали дозвільні документи на митне оформлення, подати їх в електронному вигляді до державної інформаційної системи "Єдине вікно міжнародної торгівлі". Йдеться про фітосанітарів, ветеринарів, екологів, радіологів та інших контролерів. Зі свого боку, органи доходів і зборів не зможуть вимагати від декларанта дозвільних документів у паперовому вигляді, якщо відповідно до закону вони мають бути в системі "єдине вікно". (У документі формулювання "митні органи" замінили на "органи доходів і зборів".)

На митниці прибрали радіологічний контроль, який нині здійснюють екологи. Представників екологічної служби будуть викликати, тільки якщо мобільні пристрої прикордонників покажуть перевищення радіаційного фону.

Таким чином, на митниці залишаться тільки митники і прикордонники. Вони будуть попередньо оглядати товари і протягом двох годин вирішуватимуть, пропустити їх чи викликати профільних експертів. У разі виклику експерти мають прибути негайно і також упродовж двох годин вирішити, пускати товар, заборонити пропуск чи призначити інспектування/взяття проб/додаткову обробку.

Новини за темою: Середньовіччя на українській митниці, або Як насправді можна побороти контрабанду

Дані про будь-які ухвалені щодо товару рішення вносять до інформаційної системи "єдине вікно".

Відповідно до закону, автоматизована система управління ризиками (АСУР) є складовою єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів. Це має унеможливити неконтрольованість та різні підходи до визначення митної вартості товарів.

При тимчасовому вивезенні з України культурних цінностей треба буде надати документи про право на це.

Програмістам спецпідрозділу Державної фіскальної служби передбачається встановити вищі зарплати, у розрахунку станом на 2018 рік: провідному спеціалісту - 35 тис. грн, головному спеціалісту - 38,7 тис. грн, заступнику керівника - 42 тис. грн, керівнику підрозділу - 44 тис. грн.

Документ імплементує в українське законодавство частину положень Конвенції про спільний режим транзиту NCTS.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон улітку поточного року 254 голосами народних депутатів. Через деякий час президент України Петро Порошенко наклав вето на цей документ.

Парламент повторно підтримав закон у вересні 2018 року 259 голосами народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів