В Україні набув чинності закон, який уточнює статтю ККУ про торгівлю людьми

Посилено відповідальність за продаж дитини батьками, усиновителями чи опікунами

Фото з відкритих джерел

В Україні набув чинності закон № 2539-VIII, який привів у відповідність із міжнародними стандартами статтю Кримінального кодексу про торгівлю людьми. Вчора документ опублікували в офіційному парламентському виданні "Голос України".

Закон уточнює, які дії прирівнюються до торгівлі людьми та тягнуть таку саму відповідальність.

Зігдно із документом, кримінальну відповідальність тягне торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію. Покарання, як і раніше - позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Посилено відповідальність за ці дії, якщо їх вчинили батько, матір, усиновитель, опікун чи піклувальник. Таке порушення каратиметься позбавленням волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Уточнено, що під експлуатацією у цій статті мається на увазі, окрім іншого - переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом. Відповідальність за це передбачає позбавлення волі від 3 до 8 років.

Окрім того, відповідальність за описані дії настає незалежно від того, чи їх вчинили із використанням примусу, викрадення - або ж підкупу людини, яка контролює потерпілого.

Новини за темою: Найпоширеніші міфи про торгівлю людьми

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон на початку вересня 2018 року 240 голосами народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів