В Україні дозвіл на користування надрами можуть визнати матеріальною цінністю

Зміни передбачено в новій редакції Кодексу про надра

Перший заступник голови Державної служби геології та надр Микола Фощій З відкритих джерел

Дозвіл на користування надрами можуть визнати матеріальною цінністю і таким чином може вноситися до статутного фонду акціонерних товариств. Норму буде закріплено в новій редакції Кодексу про надра, яку найближчим часом буде опубліковано на сайті Мінприроди.

Про це на Третьому українському газовому форумі сказав перший заступник голови Державної служби геології та надр Микола Фощій, передає кореспондент 112.ua.

Також, за його словами, в документі буде норма, яка передбачає, що в разі невиконання інвестором програми розвитку родовища, дозвіл на його використання буде анулюватися.

"Зараз можна вносити зміни в програму, але не більше двох разів", - сказав Фощій, зазначивши, що, згідно з новою редакцією кодексу, перезатвердження будуть неможливі.

Новини за темою: Гройсман заявив про те, що система Держгеонадр є непрозорою та її необхідно міняти

"Ми хочемо створити такі умови, щоб у сферу видобутку приходили реальні інвестори, а не ті, хто прагне до цієї діяльності заради перепродажу і підвищення капіталізації (посередники, - ред). Ті, у кого немає реальних коштів для реалізації проектів у сфері видобутку, не повинні отримувати дозволи", - сказав Фощій.

За словами представника Держгеонадр, проект нового Кодексу найближчим часом буде передано до Мінприроди, де він буде виставлений на громадські слухання і пройде всі процедури, які необхідні перед тим, як документ передадуть до Верховної Ради.

Фощій зазначив, що нова редакція Кодексу буде містити положення понад тридцяти нормативних актів, якими, крім чинної редакції Кодексу, регламентується видобувна діяльність в Україні.

"У новій редакції Кодекс складається з 13 розділів та 151 статті, в той час як у чинній редакції лише 9 розділів і 69 статей", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Микола Фощій вже анонсував розробку нової редакції Кодексу про надра. Він припускав, що документ може потрапити на розгляд Верховної Ради на початку 2018 року.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...