В ООН нагадали про гуманітарну кризу в Україні

Заступник генсека ООН також нагадала, що Донбас стає "однієї із самих замінованих територій у світі"

Reuters

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер вважає, що потрібно краще інформувати світову громадськість про щоденне насильство і життєвих умовах на сході України. Про це вона заявила на європейській конференції, присвяченій гуманітарної кризи на сході України та шляхи вперед, яка проходила в Брюсселі, повідомляє "Голос Америки" з посиланням на новинне видання ООН.

"Ця криза розгорівся у дворі Європи, але він в основному забута світом", - заявила Мюллер, яка також є заступником координатора з надзвичайних ситуацій.

"Ми повинні краще інформувати світову громадськість про щоденне насильство і життєвих умовах на сході України, що зачіпають мільйони людей", - додала вона.

За словами Мюллер, людські жертви збройного конфлікту на сході України - вражаючі. Більш 2530 цивільних осіб загинули і 9 тисяч отримали поранення.

"Незліченні угоди про припинення вогню не спрацювали, і саме ця політична неспроможність покласти край конфлікту продовжує змушувати 4,4 мільйона українців, постраждалих від конфлікту, переносити щоденні страждання і робити неможливі вибори", - попереджала вона.

За словами Мюллер, східна Україна швидко стає "однієї із самих замінованих територій у світі".

У всіх уражених конфліктом районах терміново потрібні кошти для розмінування та навчальні програми про ризик і небезпеку, яку представляють міни, особливо уздовж лінії зіткнення, включаючи пропускні пункти.

"Важко повірити, що всього чотири роки тому Україна не потребувала гуманітарної допомоги", - підкреслила Мюллер.

Вона також звернулася до уряду України з проханням зробити все можливе для забезпечення вільного пересування цивільних осіб і припинення заборони на комерційні перевезення через "лінію розмежування".

Джерело: Голос Америки

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів