В ОБСЄ закликають "серйозно переглянути" український законопроект про досудове блокування сайтів

В організації стурбовані і вважають, що законопроект у нинішньому вигляді "може поставити під загрозу вільний доступ до інформації в інтернеті"

Арлем Дезір Радио Свобода

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість з приводу законопроекту № 6688 про досудове блокування сайтів, поданого до Верховної Ради України. Про це повідомляється на сайті ОБСЄ.

"Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту та збалансувати проблеми безпеки з правом громадян на вільне вираження і вільні ЗМІ", - заявив Дезір.

За його словами, в законопроекті відсутні положення, що забезпечують ефективний судовий нагляд і належний процес щодо рішень про блокування доступу.

"Хоча я поділяю проблеми національної безпеки України, проект законопроекту повинен тягти за собою конкретні та чіткі заходи, спрямовані на захист принципів прозорості, пропорційності…", - підкреслив Дезір.

Нагадаємо, 4 липня комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони рекомендував народним депутатам прийняти в першому читанні законопроект  № 6688 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері".  Пізніше в Раді не змогли внести законопроект до порядку денного.

Новини за темою: У питанні інтернет-цензури українські чиновники намагаються брати приклад з Росії

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів