В обороні України найслабшим напрямком є морський, - командувач Військово-морських сил

Захоплення суден стало яскравим підтвердженням того, що РФ порушує міжнародне право

Головнокомандувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко. www.reuters.com

В обороні України найвразливішим напрямком є морський. Про це заявив командувач ВМСУ Ігор Воронченко під час виступу на ІІ Міжнародній конференції з питань морської безпеки, передає "Уніан".

"Морський напрямок зараз став найбільш уразливим для оборони України. Агресивні амбіційні російські дії в майбутньому теж будуть загрозою для України на морі", - наголосив Воронченко.

За його словами, захоплення Росією українських суден стало яскравим підтвердженням того, що РФ порушує всі норми міжнародного права.

"Відповідно до статей 17 і 38 Конвенції ООН з морського права та статті 2 договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво і використання Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі України мають право вільно користуватися свободою судноплавства у Керченській протоці й Азовському морі", - наголосив Воронченко.  

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу", внаслідок чого останній зазнав ушкодження. Однак українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в межах міжнародного морського права. Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закрито в обидві сторони через сходження на мілину танкера. Але невдовзі виявилося, що рух українських кораблів блокують навмисно.

Близько 19-ї години корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід із протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на поразку і захопили українські кораблі. Крім суден, у полоні російських силовиків опинилися 24 українські моряки. Троє з них були поранені, їх доправили до лікарні Керчі. 

27-28 листопада підконтрольний Росії "суд" у Криму заарештував усіх українських моряків, рахуючи й поранених, на строк 60 діб. Їх звинувачують у незаконному перетинанні російського кордону.

29 листопада українських моряків доставили з анексованого Криму до СІЗО Москви.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів