У НАТО неодноразово заявляли Угорщині, що не збираються втручатися у вирішення мовного питання, - Пристайко

Скільки і якою мовою викладати - це не проблема НАТО, заявив дипломат

Вадим Пристайко russianweek

Угорщина багато разів отримувала від керівництва НАТО вказівки на те, що розбіжності з Україною щодо мовного питання - це двостороння суперечка. Про це заявив глава місії України в НАТО Вадим Пристайко в інтерв'ю для "УНН".

При цьому, повідомив він, Угорщина досі продовжує блокувати проведення Комісії Україна-НАТО.

Він підкреслив, що під час зустрічі чотирьох міністрів, яка відбулася 22 червня на Закарпатті, було проведено низку консультацій з приводу імплементації закону про освіту, і було досягнуто згоди між сторонами. Однак незабаром після цього прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що під час саміту НАТО в Брюсселі буде блокувати будь-яке рішення, ухвалене за підсумками зустрічі з Україною.

"І ось, незважаючи на ті домовленості - які ще не висохли на папері - угорська сторона вже заявляє через кілька днів, вони все одно будуть блокувати, тому що Україна нічого особливого на переговорах не запропонувала. Думаю, це не зовсім коректне поведінка з боку Угорщини. Це означає, що вони насправді і не планували серйозно ставитися до блокування, а, швидше, змушені були реагувати під тиском союзників, які незадоволені зловживанням одним із союзників такої організації, як НАТО. Адже скільки і якою мовою викладати - це не проблема НАТО, у них є більш важливі і складні завдання", - заявив Пристайко.

"Про те, що освіта не є проблемою НАТО, їм постійно говорять. Угорщина неодноразово отримувала чітку відповідь НАТО про те, що "це ваші двосторонні справи, Україна зараз воює, і нам не до цього", - підкреслив він.

Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що засідання комісії Україна – НАТО на найвищому рівні у рамках саміту в Брюсселі не відбудеться через блокування Угорщиною.

Джерело: УНН

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів