У "Нашому краї" запропонували рішення, як підвищити зарплату вчителям і відремонтувати школи

Партія "Наш край" була презентована в Києві 30 липня

112.ua

Щоб підвищити зарплату вчителям і відремонтувати школи, від уряду зараз необхідно одне - не втручатися. Про це заявив мер Чернігова Олександр Соколов, повідомляє прес-служба "Нашого краю".

Соколов розповів, що партія "Наш край" пропонує дієвий механізм, який сприятиме посиленню соціального захисту вчителів та створенню умов для навчання дітей. Він вважає, що додати до щомісячного забезпечення педагогів 200 гривень, не вносячи змін до держбюджету, цілком можливо. Це можна зробити за рахунок ресурсів, які завдяки децентралізації залишаються на місцях.

"Також необхідно привести в порядок існуючі навчальні заклади. "Наш край" пропонує протягом 2016 року за рахунок коштів, які залишаться на місцях, замінити всі вікна в усіх українських школах на склопакети, щоб вчителі й учні не мерзли, а школи заощадили на опаленні", - зазначив Соколов.

За його словами, завдяки фінансовій децентралізації у регіонів з'явилася можливість розвивати свій рідний край. Як зазначив Соколов, Чернігів - єдине місто в області, де збережені і виплачуються всі надбавки і доплати працівникам закладів освіти в максимально можливому розмірі. Так, освітяни Чернігова отримують надбавку за вислугу років, збережена 20-відсоткова надбавка педпрацівникам, 50-відсоткова надбавка працівникам бібліотек, надбавка за складність і напруженість у роботі директорам і завідуючим дитячих садків.

Але в той же час, за словами міського голови Чернігова, в Мінфіні розробляється план, щоб змінити податкове законодавство і залишити вчителів без місцевих надбавок.

"Наш край" закликає уряд не втручатися і залишити гроші на місцях. Не забирати їх у громад. Тому що громади краще знають, що їм потрібно для їхніх шкіл у їхньому селі, на вулиці, в районі", - сказав Соколов.

Як відомо, 30 липня в Києві була презентована нова політична сила "Наш край", яка буде представляти інтереси регіонів. Про приєднання до партії вже заявили понад 60 мерів і регіональних лідерів. Процес приєднання триває.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів