У МВФ поки немає термінів прибуття місії до України

МВФ ще не визначив терміни приїзду місії до України

Фото з відкритих джерел

Міжнародний валютний фонд не має яких-небудь тимчасових орієнтирів щодо прибуття місії в Україні з приводу надання чергового траншу кредиту. Про це повідомив офіційний представник фонду Вільям Мюррей, пише "Радіо Свобода".

Новини за темою: Україна не отримає транш від МВФ до квітня, - НБУ

"У мене немає яких-небудь відомостей щодо прибуття місії. Час ще не було визначено", – сказав він під час брифінгу у Вашингтоні 1 лютого.

Новини за темою: Жодних поблажок: Ультимативні вимоги МВФ для отримання Україною чергового траншу

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко очікує транш МВФ в квітні, оскільки, за його словами, країна вже виконала 80% своїх зобов'язань.

У свою чергу прем'єр-міністр України Гройсман розраховує, що Україна отримає транш Міжнародного валютного фонду до липня.

Відомо, що на даний момент борг України перед МВФ становить 12,1 млрд доларів. Дана сума складається з зобов'язань Нацбанку (7,2 млрд доларів) і Міністерства фінансів (4,9 млрд доларів).

Раніше глава Стратегічної групи радників по підтримці реформ в Україні Іван Міклош заявив, що Україна не зможе виконувати боргові зобов'язання без співпраці з МВФ. На його думку, Україна повинна в 2018 році продовжувати проводити реформи, без яких вона не зможе фінансувати свої зобов'язання без програми валютного фонду.

А Міністерство фінансів сподівається на отримання від МВФ в 2018 році більше 2 траншів. При цьому глава Мінфіну Олександр Данилюк вважає передчасним починати переговори з МВФ про нову програму, оскільки Україна не виконала попередні вимоги, зокрема створення Антикорупційного суду.

У свою чергу НБУ заявляв, що Україні варто почати переговори про запуск нової програми співпраці з МВФ, тому що затримка з траншем загрожує економічній стабільності в Україні.

Зазначимо, що відкрита в березні 2015 р. чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17,11 млрд дол. з першим траншем в 5 млрд дол. передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 р. ще трьох траншів за 1,63 млрд дол. і зменшення квартальних траншей в 2016-2018 роках до 0,61 млрд дол.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів