Зміна закону про захист тварин: Штрафи - справа Нацполіції, кримінальні порушення - суддів

Заявлена мета створення документу - узгодження законодавчих актів

З відкритих джерел

У Мінекології пропонують доручити поліцейським виписувати штрафи за жорстоке поводження з тваринами, а судам - розглядати тільки кримінальні справи щодо цього. Мають намір змінити визначення понять "жорстоке поводження з тваринами" і "пересувний звіринець". Відповідний законопроект опублікували на сайті міністерства для обговорення - критику і пропозиції приймають до 22 жовтня, потім документ подадуть до парламенту.

Зазначимо, що це не ініціатива Міністерства екології - відомство лише виконує доручення, яке дав президент України Петро Порошенко при підписанні закону2120-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин)".

Основні зауваження президента стосувалися необхідності в розмежуванні повноважень Нацполіції та суддів при розгляді порушень, запровадженні пропорційного злочину покарання і узгодження з іншими актами визначення "пересувний звіринець".

Щоб врахувати зауваження, пропонують змінити деякі норми документа.

Новини за темою: У Львівській області звільнили ведмедицю, яка в спеку кілька годин мучилася в металевому фургоні

Наразі закон передбачає, що присудження штрафів за жорстоке поводження з тваринами - це компетенція як суддів, так і поліцейських.

"Проектом акту передбачається, що органи Національної поліції будуть розглядати справи про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами (крім диких тварин), а у суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів такі повноваження пропонується вилучити", - уточнили в Мінекології у відповідь на запит 112.ua.

Таким чином, поліцейські будуть виписувати штрафи, а судді - розглядати кримінальні справи щодо жорстокого поводження з тваринами.

Опублікований документ прибирає із закону норму про відповідальність за насильство над тваринами з метою задоволення статевої пристрасті. Однак у Мінекології пообіцяли повернути колишній варіант.

"До Мінекології вже надійшли пропозиції щодо залишення без змін діючої частини третьої статті 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення у частині відповідальності за насильницькі дії щодо тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті", - йдеться у відповіді відомства.

Новини за темою: В Одесі затримали жінку, яка розмістила в мережі відео з підвішуванням собаки

Пропонують змінити визначення "жорстоке поводження з тваринами": якщо в чинній редакції йдеться про дії, які завдали тварині біль і страждання, то в запропонованій - про побої та порушення правил транспортування. Покарання за таке "жорстоке поводження" залишають таким, як і в чинному законі, - штраф від 3400 до 5100 грн. А от можливість конфіскувати тварину в порушника вилучили. Посилення відповідальності за жорстоке поводження з кількома тваринами чи групою осіб також прибрали. Штраф 5100-8500 грн залишили тільки для повторного порушення протягом року.

Норми Кримінального кодексу про відповідальність за знущання над тваринами пропонують скорегувати. Зокрема, хочуть розділити на дві статті жорстоке поводження, що призвело до травм тварини, і поширення матеріалів із закликами до таких дій. Раніше ці норми було об'єднано в одній статті, тож і покарання передбачалося однакове за рівних умов.

У новому варіанті жорстоке поводження, результатом якого стало каліцтво тварини, спричинює від 8500 до 17 000 грн штрафу або арешт до півроку, або обмеження волі до 3 років (у чинному законі штраф за таке порушення не передбачається).

Окремим підпунктом винесли покарання за жорстоке поводження. Якщо внаслідок цього тварина загинула - це може спричинити обмеження волі до 4 років або позбавлення волі до 5 років (у чинних статтях ККУ це загрожує людям у разі знущання над тваринами в присутності неповнолітнього).

Новини за темою: На Шрі-Ланці сім'ю слонів, яка впала в яму, рятували за допомогою екскаватора

У запропонованому документі пропаганду жорстокого поводження з тваринами винесли в окрему статтю. Якщо йдеться про поширення інформації, що пропагує жорстоке поводження з тваринами, у розважальних чи комерційних цілях - порушнику загрожує 850-1700 грн або арешт до півроку. А якщо поширення даних пов'язане із закликом до жорстокого поводження з тваринами, результатом можуть бути штраф у розмірі 1700-3400 грн або арешт на півроку.

Змінюючи визначення термінів, автори ініціативи пропонують наголосити, що дезінфекційні заходи, самооборона, полювання, рибальство, наукова та інша законна діяльність не є жорстоким поводженням із тваринами і не регулюються цим документом.

Крім того, пересувний звіринець, який раніше описували як дім на колесах для циркових тварин, пропонують назвати кліткою, призначеною для огляду тварин, що не пов'язано з їхнім дресируванням чи використанням з іншою культурною або цирковою метою.

Як відомо, 4 серпня в Україні набув чинності закон №2120-VIII про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...