У БПП проти проекту МОН про пріоритетне зарахування до I класу дітей за місцем реєстрації або офіційної оренди житла

Міністр освіти Лілія Гриневич зазначила, що наразі триває експертне і громадське обговорення відповідного проекту наказу МОН

З відкритих джерел

Фракція БПП вважає дискримінаційними положення проекту наказу Міносвіти про першочергове зарахування до першого класу дітей за пропискою. Про це заявила член комітету з питань прав людини, нардеп від БПП Ірина Суслова в ході Години запитань до уряду.

Онлайн-трансляцію засідання вів телеканал "112 Україна".

"Шановна пані Ліліє Михайлівно, прошу пояснити нам, народним депутатам і громадянам України, яким чином до проекту наказу МОН потрапили дискримінаційні норми, які впроваджують практику зарахування дітей до 1-го класу за реєстрацією або за нотаріально засвідченим договором оренди? Фракція БПП вважає, що це порушує конституційне право громадян на освіту і суперечить українському законодавству. Просимо і звертаємося до Вас організувати широке обговорення цього проекту наказу і не затверджувати його, поки не буде узгоджено позиції, у тому числі з представниками профільних комітетів у парламенті", - сказала Суслова.

У відповідь на це міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що наразі триває експертне і громадське обговорення відповідного проекту наказу Міносвіти.

"У законі про освіту чітко сказано, що початкова школа є однаковою для всіх і має бути якнайближче до місця проживання. Отже, якщо є вільні місця, то за певними чіткими і прозорими критеріями тоді відбувається і зарахування дітей з додаткових районів, які не є районами обслуговування цієї школи", - сказала Гриневич.

Вона пояснила таку ініціативу тим, що наразі батьки не можуть влаштувати дітей до найближчої школи, бо інші потрапляють туди за допомогою хабарів чи "зв'язків".

"Чому ця норма з’явилася у проекті? Тому що більшості українських громадян остогидло, коли вони приходять до 1-го класу, їх змушують платити якісь хабарі, тому що хтось, зателефонувавши чи даючи хабара, влаштовує дитину до якоїсь школи. Батьки бачать школу зі свого вікна і не можуть влаштувати туди дитину, тому що ті, хто змогли влаштуватися там за хабар або зателефонувавши, змогли це зробити. Тому ми хочемо зробити цю ситуацію справедливою і за дуже чіткими і прозорими правилами", - зазначила Лілія Гриневич.

Новини за темою: Новий стандарт початкової освіти: Що з вересня чекає першокласників

Нагадаємо, 5 березня Міністерство освіти опублікувало для громадського обговорення проект наказу "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти".

Згідно із проектом наказу, до початкової школи в першу чергу зараховують дітей, які мають право на першочергове зарахування, а потім — старших за віком.

Пропонують спочатку зараховувати дітей, які проживають на території обслуговування установи освіти, рідних братів /сестер учнів школи, а також дітей працівників цього закладу.

Батьки можуть влаштувати дітей і до іншої школи (якщо там є місця), але треба буде надати довідки зі школи щодо прописки, що дитину звідти відрахували або не зараховували.

Для підтвердження першочергового права дитини на навчання в певній школі пропонують зобов'язати подавати такі документи:

  • копію одного з документів з інформацією про місце проживання;
  • довідку про реєстрацію місця проживання/перебування дитини або одного з батьків;
  • нотаріально посвідчений договір про аренду житла.
Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів