У БПП підтверджують підписання Порошенком указу про позбавлення громадянства Артеменка

Автоматично цим рішенням Артеменко був позбавлений також і статусу народного депутата України

Нардеп Андрій Артеменко REGNUM

Згідно з президентським указом нардепа Андрія Артеменка, який "прославився" власним планом дій щодо Криму і Донбасу, переданому представникамадміністрації США, позбавлений громадянства. Про це повідомив в ефірі "112 Україна" Олексій Гончаренко, народний депутат (БПП).

"Наскільки мені відомо, такий указ дійсно підписаний, він повністю відповідає Конституції. Згідно з Конституцією, президент видає укази про громадянство, у нас також чітко прописано в конституції, що в Україні одне громадянство може бути. Якщо людина має інше громадянство, то це пряма підстава для підписання такого указу.Коли депутат є носієм паспорта іншої країни, то це прямий абсурд і загроза нацбезпеці. Це питання стоїть дуже гостро, тому президент визначився щодо Артеменко", - зазначив Гончаренко.

При цьому нардеп зазначив, що фактично Артеменко вже на даний момент не є народним депутатом України, тому що "згідно з Конституцією підставою для припинення повноважень народного депутата є його смерть або припинення громадянства України".

Раніше народний депутат Андрій Артеменко назвав необґрунтованим можливе позбавлення його громадянства України і оскаржуватиме його у разі підтвердження інформації.

Як повідомлялося, нардеп Олег Ляшко заявив про те, що президент Петро Порошенко в суботу, 29 квітня, підписав указ про припинення громадянства нардепа Андрія Артеменка.

Нагадаємо, раніше нардеп Андрій Артеменко заявив, що передав екс-раднику президенту США Дональда Трампа Майклу Флінну план з врегулювання ситуації в Україні. План передбачає, зокрема, винесення на референдум питання передачі Криму в оренду Росії, встановлення контролю України над неконтрольованої частиною кордону на сході, створення фонду відновлення Донбасу і згодом – зняття санкцій з Росії. Про це повідомило видання The New York Times.

Крім того, Артеменко нібито надав докази корупційної діяльності президента Петра Порошенка, які включали назви компаній і номери банківських переказів. На його думку, це повинно допомогти змістити Порошенка з посади і привести до влади в Києві новий уряд, не так вороже налаштований щодо Росії. Реакція на "план Артеменка" в Україні настала негайно: його виключили з фракції РПЛ, а запропоновані ініціативи засудили як у парламенті, так і в суспільстві. Прокуратура АРК відкрила за даним фактом кримінальне провадження, а Артеменка навіть встигли допитати як свідка. В Адміністрації президента України "план Артеменка" назвали фейком і заявили, що територією не торгують; глава МЗС Павло Клімкін позначив його як свідому здачу Криму, а в Кремлі заявили, що про такий план нічого не знають.

Раніше генпрокурор України Юрій Луценко показав копію канадського паспорта позафракційного нардепа Андрія Артеменка. Це відбулося 15 березня після засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Артеменко не заперечує, що у нього є канадський паспорт. У ГПУ підтвердили інформацію щодо прохання до Авакова ініціювати процедуру позбавлення громадянства України нардепа Артеменка.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів