Українсько-німецькі відносини ніколи не мали такого рівня довіри, як зараз, - Порошенко

Ламмерт запевнив президента України в тому, що в питаннях суверенітету, територіальної цілісності і незалежності Німеччина чітко стоїть на позиціях України

Twitter Петра Порошенко
Українсько-німецькі відносини ніколи не мали такого рівня довіри, як зараз. Про це заявив президент Петро Порошенко у ході зустрічі з головою Бундестагу Норбертом Ламмертом, повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко висловив слова вдячності німецькому народові за підтримку і солідарність з Україною. "Українсько-німецькі відносини ніколи не мали такого рівня довіри, як зараз", - підкреслив Порошенко. Він відзначив визначальну роль Німеччини і Франції у процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі і єднання всієї Європи в українському питанні.

Президент передав глибоку подяку канцлеру ФРН Ангелі Меркель за участь Німеччини та їй особисто у врегулюванні ситуації в Україні, а також за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

"Порошенко також поінформував Ламмерта про поточну ситуацію на Донбасі в контексті виконання режиму припинення вогню і відведення важкого озброєння після мінських переговорів і зосередив увагу гостя на порушення режиму тиші з боку терористів і загостренні ситуації в районі Дебальцевого", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Яценюк на зустрічі з Ламмертом відзначив роль Німеччини в досягненні домовленостей про припинення вогню на Донбасі

Під час зустрічі сторони обговорили питання взаємодії в контексті ратифікації Німеччиною Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Глава держави висловив надію на те, що Бундестаг найближчим часом ратифікує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. У свою чергу голова Бундестагу повідомив, що голосування з цього питання заплановано на 27 березня поточного року та запевнив, що питанню поглиблення німецько-українських відносин приділяється значна увага з боку німецьких парламентаріїв.

Ламмерт запевнив президента України в тому, що в питаннях суверенітету, територіальної цілісності і незалежності, Німеччина чітко стоїть на позиціях України і робить все можливе, щоб позиція Європи з цього гострого питання була консолідованою. "Конфлікт на сході України - це не тільки питання України. Це питання всієї Європи, - наголосив Ламмерт. - Ми всі бачимо, що Україна хоче бути сучасною європейською, але Росія цього боїться і не хоче".

Обговорюючи питання звільнення української льотчиці, депутата українського парламенту Надії Савченко, голова Бундестагу підкреслив, що позиція РФ у цьому питанні повинна бути послідовною. "Якщо Росія серйозний партнер, вона повинна була продемонструвати це", - сказав Ламмерт.

Раніше повідомлялося, що спікер ВР Володимир Гройсман відвідає Бундестаг.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів