Фірташ заперечує, що Україна та Росія думають про посередника у схемі постачань газу
За даними джерела, це питання буде обговорюватися на рівні глав держав, на переговорах Путіна та Януковича 17 грудня у Москві
16:08 13.12.2013
За даними джерела, на повернення до такої схеми наполягає саме українська сторона. Планується, що це питання буде обговорюватися на рівні глав держав, на переговорах Путіна і Януковича 17 грудня в Москві.
Хто саме може стати посередником і чим обумовлена ідея залучити його до схеми торгівлі газом, не уточнюють джерела ні з боку "Газпрому", ні з української сторони. Утім, видання зазначає, що на цю роль найкраще підходять структури колишнього партнера "Газпрому" Дмитра Фірташа. Сам Фірташ таку можливість виключає.
"Нафтогаз України" і "Газпром" мають прямий контракт на поставку газу в Україну, і тут не може бути ніякого посередника ", - цитуються слова Фірташа в повідомленні його прес-служби.
Посередницькі схеми продажу газу з Росії в Україну діяли з кінця 90-х рр. до укладання прямого контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом" у 2009 р. Так, з 2004 по 2008 р. виступала посередником компанія Rosukrenergo, що належала "Газпрому" та українським бізнесменам Дмитру Фірташу й Івану Фурсіну. За даними джерела, компанія не ліквідована й існує до цих пір.
Відразу після відмови від схеми за участю Rosukrenergo "Газпром" надав групі Ostchem Фірташа квоту на прямий імпорт в Україну до 8 млрд куб. м газу на рік, у цьому році квота зросла. Як раніше повідомлялося, Ostchem має 7 млрд куб. м газу в українських підземних сховищах. "Газпром" дозволив Ostchem закупити 5 млрд куб. м. газу за зниженою ціною за 268,5 дол. за 1 тис. куб. м, тоді як ціна для "Нафтогазу" становить близько 430 дол. за 1 тис. куб. м.
Раніше деякі ЗМІ писали про те, що в Москві минулого тижня зустрічалися глава "Газпрому" Олексій Міллер і глава компанії ВЕТЕК Сергій Курченко. Вони нібито обговорювали можливість укладення контракту між "Газпромом" і ВЕТЕК на постачання 10 млрд куб. м газу з 1 січня 2014 року за ціною 210-230 дол. за 1 тис. куб. м. При цьому уточнювалося, що отримати ці 10 млрд куб. м газу можуть структури Фірташа чи структури, близькі до Віктора Медведчука, компанії Ігоря Бакая.