Україна, Росія і ЄС підписали тристоронній протокол щодо газу на прес-конференції в Брюсселі

Стали відомі підсумки тристоронніх газових переговорів у Брюсселі

112.ua
Москва, Київ і Єврокомісія підписали тристоронній протокол по газу на прес-конференції в Брюсселі. У підписанні документа брали участь глава Міненерго України Юрій Продан, голова Міненерго РФ Олександр Новак, а також віце-президент Єврокомісії, відповідальний за енергетику, Гюнтер Еттінгер. Крім того, на прес-конференції були присутні голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу і майбутній віце-президент Єврокомісії з енергетичного союзу Марош Шефчови.

Згідно з умовами угоди, на зиму Росія надає Україні знижку в 100 доларів на тисячу кубометрів за рахунок зниження урядом експортного мита.

Ціна на газ для України до кінця року складе 378 доларів за тисячу кубометрів і 365 доларів за тисячу кубометрів до кінця березня 2015 року.

Україна до кінця поточного року погасить борг за російський газ на суму 3,1 млрд доларів. Перший транш оплати - 1,45 млрд доларів Україна готова сплатити негайно, таким чином розрахувавшись за постачання газу в листопаді-грудні 2013 року та в квітні-червні 2014 року.

Таким чином Україна зможе оплатити 4 млрд кубометрів російського газу, що допоможе досягти безперебійне постачання газом країн Європейського союзу.

Фінансові гарантії оплати російського газу Україною будуть закріплені в листі, який ЄК повинна направити Києву.

Нагадаємо, що в Брюсселі другий день поспіль тривав черговий раунд газових переговорів. Повідомлялося, що за підсумками вчорашньої зустрічі, яка тривала понад 8 годин, Україна і РФ узгодили 2 з 3 документів про постачання газу взимку. Делегація "Газпрому" покинула переговори, заявивши, що продовження переговорів у тристоронньому форматі безперспективно. Пізніше стало відомо, що сторони продовжать переговори сьогодні в 20:00 делегація "Газпрому" повертається в Брюссель. Глава "Нафтогазу" заявив, що на газових переговорах у Брюсселі сьогодні є шанс підписати "тимчасовий зимовий пакет". Підписати документи від імені української сторони Кабмін уповноважив голову Міненерго Юрія Продана. Глава Міненерго РФ Олександр Новак заявив, що всі документи щодо газового питання з Україною і ЄС буде підписано сьогодні, 30 жовтня.

Новини за темою: Продан: Ціна на газ до кінця 2014 року складе 378 дол. за тис. кубометрів і 365 дол. до кінця березня 2015 року

Джерело: "РИА Новости"

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів