Українська влада використовуватиме НАТО із внутрішньополітичною метою, - політексперт

Українська влада буде використовувати НАТО із внутрішньополітичною метою, а референдум про вступ до Північноатлантичного альянсу може бути оголошено в будь-який день. Таку думку телеканалу "112 Україна" висловив політичний експерт Олександр Фомін.

"Один з можливих варіантів - це референдум в один день з виборами у Верховну Раду або виборами президента. По суті, для проведення референдуму досить просто виконати рішення Окружного адміністративного суду Києва від 2 липня 2009 року, що зобов'язує президента Віктора Ющенка призначити всенародне голосування з питання вступу до НАТО. Ющенко виграв Суд проти Віктор Медведчук", - нагадує він.

Втім, поки з референдумом влада не поспішає, зазначає політолог-міжнародник Олег Волошин.

"Українська влада до цього абсолютно не готова. Вони чудово розуміють, що є великий ризик отримати негативний для себе результат. І вони в такій ситуації будуть виглядати дуже нерозумно - по-перше, тому що питання про членство в НАТО сьогодні не варто. І не варто з боку альянсу в першу чергу", - зазначає він.

Зате президент заявив про свою ініціативу внести зміни в Конституцію, і вказати в Основному Законі членство в ЄС та НАТО як стратегічну мету розвитку держави.

"Цілком очевидно, що закріплення євроатлантичного курсу на конституційному рівні лише посилить розкол в суспільстві, а не об'єднає країну. Ймовірно, саме тому рішення буде приймати не народ, "носій суверенітету і єдине джерело влади в Україні", а Верховна Рада, довіра до якої сьогодні на рівні статистичної похибки", - переконаний лідер ГО "Український вибір - право народу" Віктор Медведчук.

Політичні експерти вказують, що зацікавленість Києва в НАТО набагато більше, ніж Альянсу в Україні. Зокрема, вступ в організацію посилив би зовнішньополітичний та військовий напрямки.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів