Україна попросить Туреччину закрити Босфор для російських військових кораблів

Прохання засновано на Конвенції Монтре, яка вимагає закривати Босфор для кораблів країн, що воюють

Фото з відкритих джерел

Україна планує звернутися до Туреччини з проханням закрити Босфорську протоку для проходу російських військових кораблів. Про це заявив командувач ВМС України Ігор Воронченко в ефірі "24 каналу".

"Під час війни, коли Туреччина не є стороною, що воює, військові кораблі користуватимуться правом повної свободи проходу і плавання в протоках на тих же умовах, які зазначено в статтях 10-18. Однак воєнні судна держав, що воюють, не мають права проходити через протоки, за винятком випадків, що виникають із застосуванням статті 25 Конвенції, а також у разі надання допомоги державі, яка є жертвою агресії, в силу договору про взаємну допомогу, який є обов'язковим для Туреччини, укладеного в рамках Статуту Ліги націй, зареєстрованого та опублікованого відповідно до положень статті 18 цього Статуту. У виняткових випадках, передбачених у попередньому пункті, не застосовуються обмеження, зазначені в статтях 10-18 Конвенції", - заявив він.

Йдеться про Конвенцію Монтре, яка в 1936 році встановила суверенітет Туреччини над протоками, що з'єднують Чорне і Середземне моря. Конвенцію було ухвалено на Конференції про режим Чорноморських проток, яка відбулася в місті Монтре (Швейцарія). Згідно з текстом документа, Туреччина зобов'язується дотримуватися принципів міжнародного морського права та забезпечувати свободу проходу через протоку торговельних суден усіх країн світу як у мирний час, так і під час війни. Туреччина також отримала право забороняти прохід через протоки військових кораблів у випадку, якщо війна загрожує самій країні, а також для військових суден країн, що перебувають у стані війни один з одним.

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх захопили чотири прикордонні кораблі РФ.

За даними Міноборони, 6 українських моряків зазнали поранень, двоє - тяжких.

Джерело: 24 канал

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів