Україна закликала міжнародних експертів подавати кандидатури до Ради міжнародних експертів, - Парубій

Він висловив надію, що Антикорупційний суд створять якомога швидше

Верховная Рада

Україна закликала міжнародних експертів якомога швидше подати свої кандидатури для участі у Громадській раді міжнародних експертів, яка буде допомагати ВККС обирати суддів Антикорупційного суду. Про це повідомив спікер ВРУ Андрій Парубій під час брифінгу, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Ми звернулися до наших міжнародних експертів, щоб вони якнайшвидше подавали своїх кандидатів для участі у Громадській раді міжнародних експертів. І я надалі буду робити усе можливе, щоб якнайшвидше Антикорупційний суд був створений і почав виконувати безпосередньо свої функції", - сказав Парубій.

Він висловив надію, що Антикорупційний суд створять до кінця року.

"Але є законом визначена процедура, яка передбачає всі кроки... Це теоретично можливо зробити до завершення цього року. І я думаю, що ми всі маємо докласти зусиль, щоб процес формування Антикорупційного суду завершився до кінця цього року", - додав голова ВРУ.

Новини за темою: У Венеційській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд 315 голосами народних депутатів.

Закон передбачає створення суду, який буде розглядати справи, що підслідні НАБУ. Суд зможе почати роботу, коли наберуть щонайменше 35 суддів. Відбір суддів буде проводити ВККС за допомогою Громадської ради міжнародних експертів. Такими експертами зможуть стати як іноземці, так і громадяни Україні. ВККС і міжнародні експерти на спільному засіданні зможуть прийняти рішення про те, що кандидат не має права обіймати посаду судді в Антикорупційному суді.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів