Україна вимагає змінити процедуру застосування вето в РБ ООН

У цьому зв'язку українська делегація зазначила про необхідність прискорити реформи в ООН

Радбез ООН, архів EPA

Реформування Ради Безпеки ООН є вкрай нагальним протягом останнього часу і вимагає, насамперед, зміни процедури застосування права вето. На цьому наголошується в заяві делегації України на міжурядових переговорах щодо реформування ООН, передає Укрінформ.

Новини за темою: Україна підтримала проект резолюції Ради безпеки ООН щодо статусу Єрусалима, - Єльченко

"Під час переговорів особливу увагу слід приділити таким питанням, як право вето і робочі методи Ради Безпеки", - підкреслили в українській місії під час засідання в Нью-Йорку.

При цьому наголошується, що під час членства в РБ ООН протягом останніх двох років Україна, як і всі члени Ради, стали свідками наявності "інституційних недоліків" Радбезу. "Як країна, яка зазнала на собі напад з боку свого сусіда, ми також відчуваємо безпосередні наслідки внутрішніх недоліків Ради", - зазначив представник України.

Новини за темою: Росія підтримала розширення Ради безпеки ООН

Отже, право вето означає, "що тільки одна делегація може зробити Рада повністю паралізованим в ситуаціях, коли дії Радбезу є надзвичайно необхідними". Як підкреслили в українській делегації, в останні роки існує занадто багато випадків подібних зловживань правом вето.

Крім того, українська сторона звернула увагу на інші виклики, які стоять перед реформою Радбезу. Один з них - це безрезультатні заяви і пропозиції і переговори заради переговорів. "Проста істина полягає в тому, що при подібному відношенні ми ніколи не дійдемо навіть до переговорів щодо тексту, тому що завжди буде якась деталізація або аспект, або процедурна проблема, яка потребує уточнення і узгодження", - підкреслив представник України.

У цьому зв'язку українська делегація відзначила необхідність не зволікати з реформами, висловивши надію на результат вже в нинішньому році. "Неможливість досягти якогось прогресу на цьому шляху призведе до подальшого зниження авторитету і актуальності Ради Безпеки і, як наслідок, всієї Організації", - заявили в Постійному представництві України при ООН.

Джерело: Укринформ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів