Президент України Петро Порошенко
Адміністрація Президента України

Україна вітає зусилля Організації Північноатлантичного договору (НАТО) щодо зміцнення східного флангу альянсу. Про це заявив президент України Петро Порошенко у ході виступу під час оперативного збору керівного складу Збройних сил України, який транслював телеканал "112 Україна".

"Україна беззастережно підтримує і вітає зусилля НАТО щодо посилення східного флангу Альянсу, щодо захисту його країн-членів від ворожих зазіхань Російської Федерації", - зазначив він.

Порошенко підкреслив, що Україна почуває себе більш спокійно, коли в безпеці дружні країни-сусіди.

Крім того, Україна приділяє велике значення участі у багатонаціональних навчаннях і сумісності Збройних сил України з військовими підрозділами країн-членів НАТО. "Хоча деколи не стільки вони навчають нас, скільки вже тренуються і навчаються нашому бойовому досвіду ведення бойових дій і дій у рамках гібридної війни. Адже хто ще, крім нас, має такий досвід спілкування з росіянами", - додав він.

Раніше повідомлялося, що в квітні цього року США перекинуть ще близько тисячі військовослужбовців на східний кордон НАТО в Польщу. Таке рішення є втіленням Пентагоном прийнятих у липні 2016 р. на саміті НАТО кроків щодо посилення східного флангу НАТО, які передбачають відправку з'єднань НАТО у країни Східної Європи і Балтії для стримування агресивної політики Росії.