Україна стягнула з "Газпрому" понад 100 млн грн, - Петренко

Зараз тривають переговори з іноземними радниками про стягнення з російського концерну ще 172 млрд грн

Міністр юстиції Павло Петренко РБК-Украина

Україна стягнула з російського "Газпрому" понад 100 млн гривень на користь держави в рамках рішення Стокгольмського арбітражу. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко у своєму мікроблозі в Twitter.

"Ми вже стягнули понад 100 млн гривен з "Газпрому" на користь держави. Також були арештовані та направлені на реалізацію корпоративні права цієї компанії вартістю приблизно в 600 млн гривень", – написав він.

Міністр також додав, що зараз тривають переговори з іноземними радниками про стягнення з російського концерну ще 172 млрд грн. 

"Ми зараз ведемо перемовини з іноземними юридичними радниками про стратегію стягнення з "Газпрому" ще 172 млрд грн боргу", - зазначив Петренко. 

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж, розглядаючи позов "Нафтогазу" до "Газпрому", постановив стягнути з російської компанії компенсації на користь України на суму 4,63 млрд дол. за недопостачання узгоджених транзитних обсягів газу.

Також "Газпром" зобов'язали виплатити на користь "Нафтогазу" 2,56 млрд дол.

"Газпром" у відповідь на рішення заявив, що починає розірвання газових контрактів з Україною. Після цього Україна конфіскувала всі активи російської компанії, які знаходяться в межах країни.

На початку травня "Нафтогаз" повідомив про накладення арешту на активи "Газпрому" в Нідерландах у межах стягнення 2,6 млрд дол. за рішенням арбітражу. "Газпром" відповів скаргою до швейцарського суду, вимагаючи призупинити виконання рішення арбітражу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів