Радбез ООН, архів EPA

Україна ознайомила Рада безпеки ООН і своїх партнерів щодо логіки своєї позиції про розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН, але свого проекту резолюції про це ще не подавала.

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів в інтерв'ю агентству "Укрінформ".

"Ми ознайомили Рада Безпеки ООН і всіх партнерів з логікою нашої позиції, а будь-які офіційні проекти будемо подавати після того, як в деталях обговоримо її з усіма друзями і партнерами", - завив він.

Він пояснив, що інакше існує ризик, що Росія буде намагатися використовувати цю ситуацію, щоб або послабити мандат майбутньої місії, або домовлятися з різними партнерами окремо.

"Хоча, звичайно, проект резолюції у нас давно готовий. Ще в березні 2015 року Президент України офіційно направив Генеральному секретарю ООН і голові Ради Безпеки ООН відповідне звернення. І цей лист було розповсюджено як офіційний документ РБ ООН", - нагадав міністр.

Новини за темою: Порошенко і генсек ОБСЄ скоординували підходи щодо розміщення миротворців ООН на всій території окупованого Донбасу

Нагадаємо, що нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі пішло на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

У той же час представник України на переговорах у Мінську, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook заявила, що мови про миротворців тільки уздовж лінії розмежування йти не може.

"Миротворці повинні бути введені на всю окуповану росіянами територію, щоб моніторити ситуацію з безпекою і демілітаризацію, їх мандат повинен закінчуватися на українсько-російському кордоні", - вважає Геращенко.

Новини за темою: США готові підтримати фінансово введення миротворців ООН на Донбас, – Климпуш-Цинцадзе

За повідомленням ЗМІ бойовиків "ДНР", ватажок угруповання Олександр Захарченко заявив про необхідність "обговорювати" пропозицію Путіна. "У будь-якому випадку ми готові обговорювати зазначену ініціативу і наполягаємо, що без схвалення з боку "ДНР" і "ЛНР" ніякі зміни у форматі врегулювання неможливі", - вважає він.

У свою чергу постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив про те, що миротворча місія ООН в разі введення на Донбас повинна розташовуватися на російсько-українському кордоні, а участь у ній представників Росії виключено.

Пізніше Росія направила голові Ради безпеки ООН Текеде Алему генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу проект резолюції про розміщення миротворців на лінії зіткнення на Донбасі.