Униан
Україна повинна бути повноправним партнером ЄС, щоб впливати на думку європейців. Таку думку висловив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, коментуючи результати консультативного референдуму в Нідерландах, де понад 60% голландців висловилися проти асоціацію України і ЄС, повідомляє "Уніан".

За його словами, результат на референдумі в Нідерландах був очікуваним, а головна причина такого результату пов'язана з повною відірваністю українського керівництва від внутрішніх проблем держави.

“Щоб тебе поважали і сприймали рівноправним партнером, потрібно мати відповідний рівень економічного добробуту суспільства в Україні. Наше ж керівництво зараз занадто відірвана від реального життя. Інакше б воно займалося реформою судової, податкової та управлінської системи. А ми спостерігаємо перетягування канатів між Урядом, Парламентом і Адміністрацією президента. На жаль, для Нідерландів ми мало чим відрізняємося від якоїсь африканської країни", - говорить Скоцик.

Політик зазначив, що така ситуація склалася, в першу чергу, через відсутність стратегії розвитку країни, де "вступ до ЄС" розглядають, як самоціль.

“Під час останнього перебування в Брюсселі в лютому цього року, спілкуючись з європарламентариями, я відзначив для себе одну тривожну тенденцію. Українські еліти приїжджають в ЄС переважно попросити про допомогу і гроші. Разом з тим, вони не готові звітувати про витрачений. Замість реформ є лише їх імітація. Європейці не бачать стратегії. Є тільки хаотична діяльність спрямована на те, щоб "заробити тут і зараз". Ці тенденції там зрозумілі, частина з них потрапляє на сторінки місцевих видань. Так формується думка. Після 2014 року від нас чекали значних змін, але їх так і не відбулося. "Інтеграція в ЄС" стала самоціллю і інструментом піару. Цей піар набрид", - сказав Віталій Скоцик.

Оцінюючи можливі наслідки референдуму в Нідерландах, Віталій Скоцик закликав зробити правильні висновки.

“Це сигнал для нас. Очевидно, що інтеграція буде продовжуватися, так як Угода підписана. Багато чого вже зроблено. Але наша політична еліта повинна навчитися мислити категоріями добробуту суспільства. Зрозуміти, що хороший результат — це не третину населення з субсидіями на комуналку, а здатність кожного самостійно платити за свої потреби. Що збільшення податкових надходжень на мільйони, яке провокує втрати у реальному секторі економіки на мільярди — це економічна катастрофа, яка в майбутньому спровокує різкий спад рівня життя суспільства. А саме такими методами діяв уряд у відношенні аграріїв, коли скасовувало єдиний сільгоспподаток та спеціальний режим ПДВ. Коли українські політики почнуть більше уваги приділяти економічній статистиці і будуть розуміти, що від їх дій залежить, де буде країна через 5-10 років, тоді у нас буде хоча б якась стратегія, тоді нас вважатимуть економічно і політично заможними і суверенними. Тоді зовсім по-іншому до України будуть ставитися в ЄС. Інтеграція в ЄС повинна бути певним набором стандартів добробуту, тут на місцях в Україні. У міжнародній політиці, як і в житті, поважають в першу чергу, сильної, заможної і прогнозованого партнера. До цього маємо прагнути і ми", - резюмував Віталій Скоцик.