Україна підтримує відновлення демократії і конституційного ладу в Венесуелі, - МЗС
Українські дипломати закликають припинити насильство проти мирних протестувальників
17:37 24.01.2019
Україна підтримує народ Венесуели в його прагненні відновити в країні демократію і конституційний лад. Про це заявила прес-секретар МЗС Катерина Зеленко, передає "Українська правда".
"В Україні уважно спостерігають за загостренням політичної кризи у Венесуелі, яка вже призвела до численних жертв", – заявила вона.
"Підтримуємо венесуельський народ у його прагненні до відновлення демократії та конституційного ладу в країні і в цьому зв'язку – діяльність Національної асамблеї", – озвучила Зеленко офіційну позицію МЗС.
Українські дипломати наполягають, що насильство проти учасників мирних демонстрацій, а також залякування і перешкоджання діяльності парламенту повинні бути припинені.
"Україна разом з іншими демократичними країнами буде підтримувати кроки, спрямовані на відновлення демократії, верховенства права та конституційного порядку у Венесуелі, ключову роль в цьому процесі повинна грати легітимно обрана Національна асамблея", – заявляє МЗС.
Нагадаємо, у середу, 23 січня, лідер опозиції та голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо на масовій акції протесту оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели і присягнув перед тисячами прихильників опозиції.
Він зважився на це в день, коли в столиці Каракасі та в інших містах латиноамериканської країни відбувалися масові акції протесту проти глави держави Ніколаса Мадуро. Люди роздратовані тим, що цього тижня в Каракасі силовики застосували силу при розгоні маніфестантів.
Хуана Гуайдо вже визнав тимчасовим лідером Венесуели президент США Дональд Трамп. Зміну влади у Венесуелі також підтримали Канада, Європейський Союз, а також низка країн Південної Америки: Бразилія, Колумбія, Еквадор, Перу, Парагвай, Чилі, Аргентина, Коста-Рика і Гватемала.
Відмовилися визнавати "переворот" президенти Мексики і Болівії.
За даними ЦВК Венесуели, Ніколас Мадуро виграв президентські вибори в травні 2018 року, набравши близько 70% голосів. Таким чином, він забезпечив собі перебування на посаді президента Боліваріанської республіки на наступні шість років - до 2025 року, його другий президентський строк розпочався 10 січня. Через недотримання мінімальних стандартів справжньої демократії визнавати результати голосування відмовилися США, а також Чилі та Аргентина.
Венесуела вже кілька років зазнає найсильнішої економічної кризи. Виробництво нафти звалилося в півтора рази, ціни зростають шаленими темпами, а національна валюта болівар продовжує стрімко знецінюватися.
У країні спостерігається дефіцит продовольства, криза змушує венесуельців бігти з країни. За різними оцінками, Венесуелу вже залишили 2-4 млн осіб. Ніколас Мадуро в усіх бідах звинувачує опозицію та США, які запровадили санкції проти країни.