Україна й Аргентина домовилися про видачу правопорушників

Тепер злочинці, які будуть ховатися в Аргентині від українського правосуддя, будуть видаватися Україні

Павел Петренко Facebook

Міністр юстиції Павло Петренко у рамках робочого візиту до Аргентини підписав три міждержавні угоди між Україною та Аргентиною: про передачу засуджених осіб, про видачу правопорушників та про взаємну правову допомогу у кримінальних справах. Про це міністр повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Відтепер ми гарантуємо повернення додому та притягнення до відповідальності злочинців, які спробують ховатися в Аргентині. Ми можемо розраховувати на правову допомогу та на отримання інформації від аргентинської сторони під час проведення слідчих дій", - сказав Петренко.

За його словами, підписані документи повинні забезпечити права громадян обох країн, в тому числі і тих, хто мав проблеми з законом, на території України і Аргентини. Також договори повинні підвищити ефективність слідчих дій в обох країнах.

"Такі документи Україна вже підписала фактично з усіма європейськими та більшістю провідних країн світу", - зазначив він.

Підписані угоди передбачають, що Україна і Аргентина мають всі підстави видавати і вимагати видачі злочинців, яких підозрюють у скоєнні тих чи інших злочинів, один у одного за запитом правоохоронних органів. Обидві держави тепер можуть заарештовувати і передавати один одному підозрюваних або обвинувачених у вчиненні злочину (для судового розгляду), або осіб, вже засуджених судовими органами іншої держави (для виконання вироку). Коли такого документа не було між країнами, Україна або Аргентина могли відмовити у видачі того чи іншого підозрюваного, посилаючись на відсутність домовленості між країнами про видачу злочинців.

Документ про правову допомогу у кримінальних справах передбачає, що Аргентина і Україна зобов'язуються надавати одна одній найширшу правову допомогу з метою збору доказів, отримання показань свідків, експертів та обвинувачених осіб і т. п.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів