Перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів
Фото з відкритих джерел

Україна підписала угоду щодо приєднання до декларації про міжнародне інвестування і транснаціональні корпорації Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

"Перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав угоду з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) про приєднання України до декларації про міжнародні інвестиції і транснаціональні корпорації", - йдеться у повідомленні.

При цьому зауважується, що приєднання України до декларації та набуття членства в Інвестиційному комітеті ОЕСР сприятимуть залученню в нашу країну прямих іноземних інвестицій, оскільки відповідний крок свідчить про запровадження Києвом міжнародних стандартів здійснення інвестиційної діяльності, усуває обмеження щодо секторів, в яких іноземне інвестування заборонене, та забезпечує національний режим для транснаціональних корпорацій (ТНК), сприяє поліпшенню конкурентного середовища та впливу на впровадження та розповсюдження інновацій, а також реалізації принципів та стандартів соціальної відповідальності бізнесу згідно з керівними принципами ОЕСР щодо ведення відповідального бізнесу.

Новини за темою: Гройсман анонсував проведення 17 березня зустрічі з силовими структурами щодо питань їхньої взаємодії з бізнесом

"Підписана Степаном Кубівим угода набуде чинності після ратифікації парламентом та підписання президентом України", - додається у повідомленні.

Новини за темою: Гройсман: Важливо продовжувати взаємодію з МВФ, але це тимчасовий захід

Примітно, ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) - міжнародна організація, що об'єднує 34 розвинені країни світу. ОЕСР здійснює пошук даних та аналіз, що допомагає урядам сформувати політику, яка буде реалізовуватися національними інституціями чи в рамках міжнародних домовленостей.

Одним з інструментів ОЕСР є проведення оглядів політик, що здійснюють держави у конкретних сферах, зокрема інвестиційній. Огляди інвестиційної політики аналізують можливості для покращення бізнес-клімату та стимулювання інвестиційної діяльності, торговельну та податкову політики, корпоративне управління тощо.