Міжнародний суд ООН
Фото з відкритих джерел

Секретаріатом уповноваженого ВР з прав людини була підготовлена доказова база про анексію Криму та початок конфлікту на Донбасі РФ. Секретаріат омбудсмена передасть до міжнародного суду ООН дипломатичні ноти, відправлені Росії з моменту початку агресії. Про це заявив керівник секретаріату уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко, передає "112 Україна". 

"Нами була підготовлена ретельна додаткова доказова база вже до тієї, яка була надана під час нашої презентації в понеділок. Доказова база, я впевнений, що і в частині фінансування тероризму і в частині переслідування дискримінації кримських татар і українців у Криму, є дуже великою, і в суддів буде достатньо доказів на столі перед ними щодо того, що насправді відбувається у Криму і на сході", - передає Крикливенко.

Новини за темою: У нас буде можливість звинуватити Росію у брехні під час слухань, - Зеркаль

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.