Україна наполягатиме на отриманні плану дій щодо членства в НАТО, - Порошенко

Порошенко вважає, що Україна, Молдова та Грузія мають бути членами НАТО та ЄС

112.ua

Президент підкреслив, що Україна наполягатиме на отриманні програми посилених можливостей для України та плану дій щодо членства у НАТО. Про це він сказав під час XI Київського безпекового форуму, який транслював "112 Україна".

"Щодо НАТО - ми будемо наполягати на програмі посилених можливостей для України та плані дій щодо членства. Щодо ЄС - ми будемо поступово просувати всеохопну секторальну інтеграцію паралельно з угодою про асоціацію. Маю на увазі єдиний цифровий ринок, енергетичний союз, маю на увазі ситуацію із шенгенською зоною, так зване "Східне партнерство плюс", нові амбіційні цілі і завдання для тих країн, включаючи Україну, Молдову і Грузію, які визначили свій шлях", - сказав Порошенко.

Також Порошенко вважає, що Україна, Молдова та Грузія мають бути членами НАТО та ЄС.

"Зараз є час для стратегічних рішень щодо визначення східноєвропейських кордонів ЄС та НАТО. Наголошую, що кращої нагоди не буде. Україна, Молдова та Грузія належать до західного альянсу та мають бути його частиною. Це є наш порядок денний до наступних зустрічей вищого рівня, на рівні НАТО та ЄС", - зазначив президент.

План дій щодо членства в НАТО є програмою дій для країн – кандидатів у члени організації. Відповідно до статті 10 Північноатлантичного договору, НАТО залишається організацією, відкритою для прийому нових країн. ПДЧ ухвалено 24 квітня 1999 року на саміті НАТО у Вашингтоні, США.

Нагадаємо, постійний представник США при Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Кей Бейлі Гатчісон заявляє, що НАТО зацікавлене в членстві України в альянсі. 

10 березня НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Таким чином альянс офіційно визнав прагнення України до членства в ньому. При цьому президент Петро Порошенко неодноразово заявляв про намір закріпити в Конституції країни прагнення до ЄС та НАТО.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів