Україна може запровадити на кордоні біометричні візи для росіян, - МЗС

При цьому міністр наполягає на необхідності попереднього погодження візитів росіян в Україну

Фото з відкритих джерел

Україна може ввести біометричні візи для громадян Російської Федерації. Про це в ефірі "UA: Харків" заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За його словами, система біометричного контролю на кордоні з Росією показала себе ефективною, оскільки створюється банк даних з біометричною інформацією. Це виправдано, беручи до уваги нещодавній випадок з отруєнням у Великій Британії колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, вважає міністр.

"Ми створюємо банк даних, ми прекрасно розуміємо, що можуть бути маніпуляції, як бачите, відома історія з отруєнням Скрипаля - зміна ідентичності і так далі. Якщо є біометричні дані, ми чудово знаємо, про яких людей йдеться, і просто зміна документів вже не допоможе", - зазначив Клімкін.

Водночас міністр наполягає на необхідності попереднього погодження візитів росіян в Україну. За його словами, на сьогодні проводиться контроль переміщення тих громадян Російської Федерації, щодо яких є підозри.

"Але відслідковувати всіх, звичайно, досить складно. Звичайні візи з Росією нам не допоможуть… якщо це недостатньо ефективно, потрібно буде думати над впровадженням біометричних віз", - додав він.

Раніше повідомлялося, що голова МЗС України проти закриття консульств Росії в Україні, оскільки між Москвою і Києвом сьогодні немає дипломатичних відносин, а якщо звести нанівець і консульські, то наші громадяни, в тому числі політв'язні, залишаться без допомоги рідної держави.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів