Міністр юстиції Павло Петренко
РБК daily
Україна може звернутися до Генасамблеї ООН у разі невиконання Російською Федерацією проміжного рішення Міжнародного суду ООН (Гаага) щодо дотримання Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо не виконуються проміжні рішення, то так само, як і в разі невиконання основного рішення, механізми визначено статутом ООН. Тобто можна виносити це питання на розгляд Генасамблеї (ООН – ред.)", - сказав міністр.

Коментуючи в цілому факт прийняття до розгляду позову України в частині дотримання Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а також винесення проміжного рішення, міністр сказав: "Те, що щодо Криму вони прийняли рішення із забезпечення позову, це дійсно дуже великий плюс".

Новини за темою: Парубій про рішення суду ООН: Україна має зібрати достатньо доказів проти Росії

Нагадаємо, що 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі відмовив Україні в накладенні тимчасових заходів на РФ в частині позову про фінансування Росією тероризму. Суд також відмовив у частині позову про расову дискримінацію на умовах України. Однак суд частково задовольнив позов, постановив застосувати тимчасові заходи до РФ за дискримінацію кримськотатарського народу, зобов'язав дати доступ до навчання українською мовою та відновлення роботи Меджлісу. Крім того, суд зобов'язав Україну і Росію виконувати мінські угоди в повному обсязі.

Новини за темою: Турчинов незадоволений рішенням Міжнародного суду ООН у справі України проти Росії