Україна має намір подати РФ пропозицію щодо відряджання консулів до Ростова-на-Дону, - віце-прем'єр

Водночас у питанні вислання або допуску російських дипломатів Україна діятиме у співпраці із західними партнерами

Открытый источник

Україна має намір подати російській стороні пропозиції щодо відряджання консулів до Ростова-на-Дону. Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі одного з українських телеканалів, передає «Інтерфакс-Україна».

"Ми будемо подавати свої пропозиції про те, щоб відрядити своїх консулів до Ростова-на-Дону. Ми з вами розуміємо, у нас є необхідність у тому, щоб наші консули були в Ростові. Через те, що п`ятьох із них вислали з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз перебувають у в'язницях РФ  або просто перебувають на території РФ. Тому для нас необхідно подати свої пропозиції", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

На питання ведучого про можливості РФ попросити дзеркально повернути стільки ж російських дипломатів в Україну, вона відповіла, що це "найпростіший сценарій, який ми можемо спрогнозувати" і треба оцінити таку можливість. "Чи буде це обмін? Я абсолютно не сприймаю можливості заміни дипломатів на тих чи інших у тій кількості, в якій їх було вислано", - додала віце-прем'єр.

Політик заявила, що в питанні вислання або допуску російських дипломатів Україна діятиме у співпраці із західними партнерами:

"Ми будемо діяти у співпраці з партнерами однозначно. Це не буде окремим кроком України, яка самостійно буде вирішувати ці питання у двосторонньому режимі з РФ. Ми долучилися до єдиних дій західної цивілізації щодо вислання так званих дипломатів РФ, а по суті - шпигунів, і тому це не є крок, відірваний від широкого міжнародного контексту. Ми і далі будемо діяти в міжнародному контексті", - додала Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомлялося, 26 березня президент України Петро Порошенко заявив про видворення 13 російських дипломатів "у відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері". 28 березня російські дипломати покинули територію України.

30 березня Росія оголосила про введення дзеркальних заходів щодо 23 країн, які вислали російських дипломатів через "справу Скрипаля". Міністерство вручило ноти протесту керівникам дипмісій Австралії, Албанії, Німеччини, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, Естонії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів