Україна ініціюватиме диференційований підхід всередині "Східного партнерства", - Клімкін

"Я вважаю, що настав час подумати про ефективну диференціацію всередині "Східного партнерства", - глава МЗС

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін Reuters

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Київ буде пропонувати Європейського Союзу перейти на диференційований підхід в рамках проекту "Східне партнерство". Про це глава МЗС заявив у Страсбурзі, передає "Інтефакс-Україна".

"Я вважаю, що настав час подумати про ефективну диференціацію всередині "Східного партнерства". Оскільки не можуть країни, у яких є асоціація і безвізовий режим, робити те ж саме, що і країни, які абсолютно не прагнуть ні зараз, ні в майбутньому до євроінтеграції", - сказав Клімкін.

"Тому саміт ("Східного партнерства", - ред.), який відбудеться в листопаді цього року, повинен здійснити кроки в цьому напрямку", - пояснив глава МЗС.

Новини за темою: Безвізовий режим набуде чинності у ніч з 10 на 11 червня, - Єлісєєв

"Але в рамках цього "Східного партнерства", географічний підхід може формально і існує, як певна платформа, але він повинен закінчитися. І кожен учасник "Східного партнерства" має сприйматися виходячи зі своїх досягнень", - сказав міністр.

За словами Клімкіна, саміт "Східного партнерства" в листопаді поточного року "повинен стати певною межею в тому сенсі, що повинен бути здійснений індивідуальний підхід".

"Адже ми реально виконали основну логіку "Східного партнерства". Залишаємо там практичні речі і шукаємо далі", - сказав він.

Також Клімкін поінформував, що обговорював це питання на комітеті міністрів закордонних справ Євросоюзу в понеділок.

Новини за темою: У Страсбурзі підписали угоду про введення ЄС безвізу для українців, - повне відео

"Не може бути так, щоб одні й ті ж завдання ставили Україні та Вірменії в рамках "Східного партнерства", не може бути так, щоб нам були виділені одні і ті ж ресурси, в тому числі фінансові. Тому я в понеділок розмовляв про те, щоб була нова якість допомоги для України в рамках цього проекту", - сказав міністр.

Глава українського зовнішньополітичного відомства висловив переконання, що Україна повинна отримати додаткову допомогу Євросоюзу на зміцнення своїх інституцій.
"Я маю на увазі допомогу в широкому сенсі: не одному-двом-трьом міністерствам, а зміцнити місцеве самоврядування за допомогою європейського досвіду, зміцнити профспілки і перебудувати всю систему", - сказав Клімкін.

Міністр додав, що переговори з цього питання з Євросоюзом триватимуть і наступного тижня відбудеться засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС за участю міністрів країн "Східного партнерства".

Новини за темою: Таяні заявив, що відносини між Україною та ЄС будуть більш легкими після угоди про безвіз


"Я хочу на основі тих пропозицій, які вже озвучив, використовувати цю зустріч для того, щоб дати поштовх такій дискусії і після річної паузи, вже з естонським головуванням (в ЄС, - ред.) до саміту в листопаді вийшли на якесь бачення того, як це можна реалізувати", - сказав Клімкін.

Нагадаємо, що 17 травня була підписана Угода про безвізовий режим між ЄС і Україною. Після рішення опублікують в Офіційному журналі ЄС і через 20 днів воно вступить в силу. Очікується, що це відбудеться вже 11 червня. Скасування віз стосується всіх країн Шенгенської зони, крім Ірландії і Великобританії. Крім того, українці зможуть відвідувати чотири країни, що не входять в ЄС: Ісландію, Норвегію, Швейцарію та Ліхтенштейн.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...